Top Stories

Grid List

آئین‌نامه نحوه تشکیل مجامع عمومی. شما به عنوان مجری مجمع عمومی انتخاب شده اید؟

شما برای رای آوردن در مجمع عمومی ، به دنبال متن سخنرانی هستید؟

شما سال قبل رای کمتر از انتظارتان را آوردید؟

هر چه هست شما هم اکنون در جایگاهی هستید که به دنبال تغییر در رفتار و شیوه سخنرانی خود هستید. من به شما تبریک عرض می نمایم .

دستمزد و تعرفه اجرای مجریان چه اندازه است؟از فریبا علومی یزدی

سوالی که خیلی از دوستان و همکاران از من می پرسند یا دوست دارند بدانند این است که من برای یک برنامه چقدر مزد می گیرم؟

سوال غافل گیرکننده ای است ولی قبل از ان اجازه دهید تا با نگاهی متفاوت به دستمزد اجرا بپردازیم.

به نام خداوند

 (قرارداد)

این قرارداد در تاریخ ................ ما بین دبیرخانه  اولین / دومین/   کنفرانس /سمینار/ همایش  .................   به نمایندگی خانم/ آقای ................ که در این قرارداد کارفرما نامیده می شود از یک طرف و  خانم/آقای  ................مجری............... که در این قرارداد کارگزار نامیده می شود ؛ از طرف دیگر منعقد گردیده و طرفین ملزم به رعایت کلیه مفاد آن به شرح ذیل می باشند:

صدا چیست؟

صوت ریشه در کلمه یونانی فون به معنی ارتعاش دارد‎.

"صدا" اوایی است که از لرزش تارها صوتی ایجاد می شود، به این صورت که به واسطه عبور جریان هوا از جنجره، ‏تارهای صوتی بهم نزدیک می شوند و در پی آن اصوات مختلفی ایجاد می گردد.

از جمله دلایل معمول ایجاد تغییر در صدا چیست؟‎

تغییر صدا گاهی اوقات در پی عفونت دستگاه تنفسی فوقانی ایجاد می شود که تا دو هفته بیشتر به طول نمی انجامد.

تمرین صدا جهت زیبایی صوت امری است که نیاز به سالها ممارست دارد.

جز عده ای که استعداد ذاتی صدا را دارند، دیگران برای زیبایی صدای خود نیازمند سالها تمرین روزانه هستند. از جمله ملاکهای زیبایی صدا خصوصا برای مداحان و قاریان قران که به دنبال صدایی حزین می باشند، "بم و پر" بودن صداست و بقول معروف این صداها برای مداحی و قرائت قران مناسب است .

10 نکته در مورد استفاده از زبان غیر کلامی از فریبا علومی یزدی

هنگام حضور در مصاحبه ی شغلی  يا دريافت كار و پروژه  استفاده از زبان غیر کلامی ، از اهمیت خاصی برخوردار است .البته در فعالیت های دیگر مانند سخنراني ، چگونه برخورد کردن با سوالات در كنفرانس ها توسط سخنرانان و.....نیز می توان از زبان غیر کلامی بهره برد. به پیشنهادات زیر در این زمینه توجه کنید.

ده نکته در مورد آنچه با دستان خود انجام دهید از فریبا علومی یزدی

رایج ترین سوالی که تا کنون در مورد زبان بدن(body-language) از من پرسیده شده ،  این است که "با دستانم چه کار کنم؟" معمولاً اين سوال از جانب کسانی که سخنرانی دارند پرسیده می شود.

درگذشته معمولا سخنرانان توجه بیشتری به زبان بدنشان داشتند. اما به مرور زمان وبا ورود پاورپوینتها از میزان این حساسیت کاسته شد و سخنرانان نفس راحتی کشیدند. دیگر احتیاجی به این همه زحمت برای استفاده از زبان بدن نبود.

با این حال باز هم نمی توان از این حقیقت غافل ماند که  هنوزهم این زبان اهمیت دارد و زبان بدن ، خیلی بیشتر از کلمات و واژه ها می تواند طرز تفکر واقعی ما درباره یک موضوع رانمایان سازد ونقش مهمی در همراه کردن شنونده با سخنران بازی می کند. در واقع همه سخنرانی ها ترکیبی از چند نوع زبان به شمار می روند.

مجری صحنه لازم است خود را به مخاطبان معرفی نماید از فریبا علومی یزدی

1- ادب و ارادت حکم می کند که مجری خودش را معرفی کند هر چند که او چهره باشد.عدم معرفی مجری این چنین تعبیر می شود که همه می بایست او را بشناسند و این تکبّر نامیده می شود.

هنر مجری با اعتماد به نفس

 مجريگری مراسم عمومي

Master of  Ceremonies

*وظايف يك مجری حرفه اي صحنه چيست؟

*مجريگری  صحنه چيست ؟

اينها سوالاتي است كه ما بدان پاسخ خواهيم داد

شما در حال مطالعه نكات مجريگري و سخنوري از حرفه اي ترين مجري ايران هستيد

با ما  گام به گام  به جمع  مجريان حرفه اي ايران بپيونديد و از سخنراني هاي با شكوه خود لذت ببريد.


مدیریت بحران در کنفرانس ها از فریبا علومی یزدی - قسمت اول

 

امروزه مدیریت واژه ای نیست که بتوان به راحتی در مورد آن صحبت کرد. مدیریت شاخه های زیادی دارد و مدیریت بحران یکی از آنهاست. برای مدیریت بحران هم به مانند دیگر مدیریت ها ، کنفرانس های علمی برگزار می شود و هر روز ایده های جدیدی نقد و تحلیل می گردد. شاید بعضی ها فکر کنند مدیریت بحران چه ربطی به برگزاری کنفرانس دارد . و اتفاقاً سوال من هم همین است.

سلسله نکات تخصصی سخنوری از فریبا علومی یزدی

چگونه خوب صحبت کنیم؟ چطور درست صحبت کنیم ؟

در این قسمت از هزارو یک نکته مجریگری و سخنوری ما نکات را به صورت تخصصی مطرح نموده و یک به یک آنها را توضیح می دهیم. این نکات برای اولین بار است که انتشار می یابد و تنها در کلاس های سخنوری من تدریس می شود. از آن جایی که خیلی از شما عزیزان و سروران ارجمند فرصت و یا امکان حضور در سمینار های من را ندارید این نکات را در سایت قرار دادم تا حد اکثر استفاده را ببرید  و  ضمانت من در ارتقاء سخنوری خود را استحکام بخشید.

 اگر شما زياد سخنرانی می کنيد، لحظاتی وجود دارند که ممکن است احساس کنيد که صحبت هايتان کسل کننده می شوند و  شور و ذوقی در کلامتان وجود ندارد.اگر اين گونه شود نياز داريد که از موضوعات جديدی که باعث ايجاد شور و شوق در شما می شوند استفاده کنيد و بنابراين سخنرانی خود را مهيج تر کنيد.

از اينکه صحبت هايتان خشک و جدی شود خودداری کنيد. از فریبا علومی یزدی

به عنوان يک سخنران، جلب توجه کردن از مخاطبان در هر شرايطی کار دشوار و پيچيده ای است. ذهن هر يک از مخاطبان بر روی موضوع خاصی متمرکز است، بعضی بر روی خانواده، بعضی بر روی دوستان و عده ای بر روی مسائل اجتماعی و يا شخصی زندگی خود می انديشند. عده ای دیگر به فکر بلیط و پرواز هستند و فکر می کنند مبادا از پرواز جا بمانند.

آیا شما از صحبت کردن در جلسات خودداری می کنید؟درجلسات ابراز عقیده می کنید؟ آیا مردم از افکار و عقاید شما خبردارند؟ جلسات وقایع مهمی هستند ونقش مهمی را در شناخته شدن شما ، کسب احترام و آشکار کردن نظرات و نیاز های شما دارند.صحبت نکردن درجلسات احتمال نادیده گرفتن شما ر ا به دنبال خواهد داشت .

خودپنداره و عزت نفس(برگرفته از سایت فراصبا):

روش‌هاي مختلفي براي انديشيدن دربارة «خود» وجود دارند. دو اصطلاح مهم که بيشتر از بقيه درباره «خود» افراد مورد استفاده قرار مي‌گيرند خودپنداره و عزت نفس هستند.

مراحل رهايي ازاحساس عزت نفس پايين

به اعتقاد روانشناسان اشخاص موفق کساني هستند که حقيقتا خود خودشانند و باطناً آزادند و وارسته . واشخاص ناموفق و شکست خورده کساني هستند که حقيقتاً منکر خويشتن خويش هستند و شادي و نيروي حاصله از درستکاري و صداقت نسبت به خود را نپذيرفته اند .

به نظر می رسد در جهان امروز ارسال نامه های الکترونیکی ، جای نامه های دست نویسی را که به همکاران یا طرفین تجاری خود می نوشته اید گرفته باشد. اگر چه با ارسال ایمیل می توانید تمام خدمات لازم را با کیفیت تمام در اختیار داشته و این روزها هم خیلی استفاده از آنها مقبول است اما انگار با ارسال نامه دست نویس چیز بیشتری برای گفتن دارید و هنوز نامه های دست نویس جای خود را در جهان تجاری مدرن و کامپوتری امروزه حفظ کرده اند و  هنوز هم به عنوان ابزاری مفید در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند . در عین حال  مفهوم  متفاوتی را نسبت به نامه های الکترونیک القا می کنند و چون عملا به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر نسبت به  هجوم نامه های الکترونیک مورد توجه قرار می گیرند.

10 نکته در باره آداب معاشرت دست دادن از فریبا علومی یزدی :

دست دادن اثرات شگفت انگیز ی دارد و یک نمونه از ایجاد ارتباطات موثر فردی به حساب می آید. در فرهنگ های مختلف آداب معاشرت دست دادن ، متفاوت هستند ولی بعضی از نکات مشترک وجود دارند که لازم است مردم نسبت به آن ها آگاهی لازم را داشته باشند . رعایت این نکات باعث می گردد تا شما به عنوان شخصی با آداب معاشرت بالا و شخصیتی محترم شناخته شوید و دیگران خود را ملزم به رعایت احترام نسبت به شما نمایند . شما با نشر و گسترش آداب معاشرت احترام جامعه و نسل آینده را نصیب خود خواهید ساخت و در فرداهای این مرز و بوم  به عنوان انسان های فرهیخته و با ادب اجتماعی بالا  از شما یاد می شود.

شش رهنمود :مهارت گوش دادن را در خود بپرورانيد! از فریبا علومی یزدی

همه ما خوب صحبت می کنيم، اما با گوش دادن مشکل داريم. دانشمندی می گويد، " تنها علتی که گوش می دهيم اين است که بدانيم بعد از آن چه چيز بگوييم." در اينجا راه هايی را برای تغيير دادن عادات گوش دادن آورده ايم.

آیا جهان تجارت آداب معاشرت خاص خود را دارد؟

از جمله فواید آشنايی با آداب تجاری آن است که می توانید به عنوان فردی با رفتار های آراسته ، آموزش دیده  و دارای مهارت در اجتماع حاضر شوید.

آداب معاشرت و ارتقائ فن بیان با تلفن همراه از فریبا علومی یزدی

یک تمرین خوب برای کسانی که می خواهند فن بیان خود را گسترش دهند گرفتن شماره یک دوست و شروع به سخن گفتن می باشد. شما با مکالمات تلفنی بیشتر خصوصاً با افراد صاحب سخن ، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس موجب ارتقاء فن بیان خود می شوید.

20 نکته در رابطه با آداب معاشرت در تلفنهای تجاری  نوشته آویس وارد

برخی نکات سودمند در برقرای ارتباط تلفنی با مشتری

 تکنولوزی روز فواید و مضرات بسیاری به طور همزمان در بر دارد.

گاهی فکر می کنم وقتی موبایل وجود نداشت چه طور جامعه می توانست در رابطه با برقراری روابط خود سر پا بایستد.

logoچگونه آدرس بدهیم ؟از فریبا علومی یزدی

آدرس دادن  در کشور کهن ایران سبک های خاصی دارد .

ایران مجری / ارتباطات موثر/ آداب معاشرت

اخیرا برای اجرای یک سمپوزیوم بین المللی در اصفهان حضور داشتم اگرچه دو سال را در پایتخت فرهنگی ایران مهمان اصفهانی های هنرمند و با دیانت بودم ولی معلوم است مدیریت این شهر  توجه خاصی به عمران و آبادانی این شهر داشته اند و این نصف جهان را به یک جهان شگفتی تبدیل نموده اند ولی چیزی که جالب بود همه آدرس می دادند " بعد ازپل – قبل ازپل " اینجانب مثل تمام ایرانیان پل خواجو و سی و سه پل را زیاد شنیده ایم ولی این همه پل های بتنی زیبا و پیچ درپیچ همه را به شگفتی وا می دارد . خلاصه نصیب من و خانواده دور زدن های مداوم بود .

یک استاد ترک زبان حاذق داشتیم ، همیشه درکلاس هایش وقتی به بچه های مشهد می رسید با لهجه غلیظ می گفت "مشدی ها از دادن آدرس معذورند" و خودش مثل اینکه یاد یک خاطره جالب می افتاد به صورت قهقهه می خندید.

دوستی می گفت شمالی ها به هرمسافتی می گویند 50 متر جلوتر ، بعضی وقت ها 50 متر یعنی 5 کیلومتر.

چگونه اسامی افراد حاضر در محیط کار را بخاطر بسپاریم

 

هنگامی که در محیط جدیدی شروع به کار می کنید  يا در سازمان بزرگي با افراد زيادي كار مي كنيد بخاطر سپردن اسامی افراد حاضر در آن محیط ، کار سختی به نظر می رسد.به هر حال در چنین شرایطی آنها تنها می بایست نام یک نفر را که شما هستید بخاطر بسپارند اما گاه شما مجبور خواهید بود در اولین روز شروع کار جدید نام بیست نفر و یا حتی بیشتر را هم به خاطر بسپارید. بنا بر این احتمال آن وجود دارد که نتوانید نام هر یک را فورا به یاد آورید.اما طولی نخواهید کشید تا شما هم  بتوانید نام هر یک ار همکارانتان را به ذهن بسپارید به ویزه کسانی را که بیشتربا آنها سر و کار دارید.

7 نکته بيشتر برای ايجاد شبکه ارتباطی موثر از فریبا علومی یزدی

1. صحبت های خود را با ديگران به اشتراک بگذاريد.

وقتی که در حال صحبت کردن با ديگران برای ايجاد ارتباط شغلی هستيد فقط سوال نپرسيد، صحبت هايتان را به اشتراک بگذاريد و درباره خودتان و تجربياتتان هم مطالبی بگوييد.


گام های اساسی در جهت بهره مندی از صدایی سالم‎

  • نوشیدن مقدار فراوان آب رطوبت صدا را صاف می کند. آبرسانی مکرر سبب می شود تراوشات قلیلی برای روان ساختن ‏تارهای صوتی به سوی حنجره روانه شود. کارشناسان مصرف حداقل ۸ لیوان نوشیدنی بدون کافئین و الکل را به صورت ‏روزانه پیشنهاد می کنند‎.

 

مدلی برای توصیف روش تولید صحبت:

تقریبا تمام تکنیکهای ترکیب و تشخیص صحبت بر اساس مدل تولید صحبت انسان که در شکل شماره ۳ نشان داده شده ‏است ایجاد شده‌اند. بیشتر صداهای مربوط به صحبت انسان به دو دسته‌ی صدادار۴‏‎ ‎و سایشی۵‏‎ ‎تقسیم می‌شوند. اصوات ‏صدادار وقتی که هوا از ریه‌ها و از مسیر تارهای صوتی به بیرون دهان یا بینی رانده می‌شوند ایجاد میگردند. تارهای ‏صوتی دو رشته‌ی اویخته از بافت هستند که در مسیر جریان هوا کشیده شده‌اند. در پاسخ به کشش ماهیچه‌ای متفاوت تارهای ‏صوتی با فرکانسی بین ۵۰ تا ۱۰۰۰هرتز ارتعاش می‌کنند که باعث انتقال حرکتهای متناوب هوا به نای می‌شود. در شکل ‏شماره ۳ اصوات صدادار با یک مولد پالس ترِین۶‏‎ ‎با پارامتر قابل تنظیم پیچ (فرکانس پایه‌ی موج صوتی) نشان داده شده ‏است‎. ‎

 


تأثیر هورمونها و افزایش سن بر صدای انسان

تغییرات هورمونی نه تنها هنگام بلوغ بلكه در تمام عمر، صدای انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بیماریهایی همچون پ‍ُركاری غده تیروئید و برخی از داروهای هورمونی در كنار عوارض جانبی مختلف بر روی صدا نیز اثرات جبران‌ناپذیری بر جای می‌گذارند.

خوانندگان زن بهتر است تنها در صورتی از داروهای حاوی اندروژن استفاده نمایند كه امكان درمان دیگری نباشد.

 

 دو ویژگی جالب Gmail که شاید ندانید! ویژگی‌هایی که جدید نیست اما شاید شما تا به امروز نمی‌دانستید:

فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی مجازی است، اما هر روز اهمیتش در زندگی واقعی افزایش می‌یابد و به همین خاطر شناخت شیوه‌های مدیریت حریم خصوصی در آن بسیار مهم است. در این مطلب ۱۰ نکته مهم درباره‌ حریم خصوصی در فیس‌بوک را بخوانید.

در وبلاگ نویسی به رهنمود های زیر دقت نمایید.

برای وبلاگ و سایت خود یک شعار جهان شمول تعیین کنید.

1- این روزها وبلاگها به منابع اطلاعاتی خوبی تبدیل شده اند.در نوشتن اطلاعات دقیق باشید و اطلاعات مستند بدهید.جالب است بدانید آمار های وبلاگ ها و نوشته های آنها و کلمات کلیدی مورد تحلیل قرار می گیرند و از آنها در سیاست گذاری ها کلان جهانی استفاده می شود.

 درشروع سخنرانی آن چه که شما با وضعیت خود نشان می دهید بیانگر مفهوم مهمی است

که آیا شما احساس راحتی دارید یا نگران هستید. برای کنترل عرق نکردن وسرخ نشدن بدون نیاز به دارو، مواد مخدر و ... راه های مختلفی وجود دارد که به شرح  ذیل  می باشد:

 شش رهنمود - چگونه در هنگام سخنرانی بر اضطراب و نگرانی خود فایق آییم و  بر آن غالب شویم :از فریبا علومی یزدی

برخی معتقدند هوش عاطفی نشان دهنده ی میزان موفقیت در زندگی هرکس است .عنصر بسیارمهم در هوش عاطفی ، آگاهی و مدیریت احساسات است . در زیر به چند نکته در این رابطه اشاره شده است :

هفت پیشنهاد برای جلوگیری ازخستگی از فریبا علومی یزدی

وقتی خسته هستیم زودتر بیمار می شویم چرا که نمی توانیم خوب از خود مراقبت کنیم وقتی خسته ایم عصبی و بد اخلاق می شویم خستگی دربعضی موارد باعث مرگ نیز خواهد شد مانند تصادف در رانندگی.

نکات زیر به شما کمک می کند تا نگذارید خستگی وکم طاقتی به شما راه پید ا کند تا بتوانید انرژی و توان خود را بالا ببرید.

 - آقای مقسمی لطفاً ابتدا خود را معرفی کنید .

بنام حی یکتا، خدای مهربانیها

رضا مقسمی هستم . و به عنوان گوینده و مجری در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مشغول هستم . در سال 89 مجری برنامه های شبکه سیمای قرآن بوم و در حال حاضر گوینده خبر در شبکه بین المللی خبر هستم .

مرتضی ایمانی از معدود مجریانی است که اجرای حرفه ای صحنه را دنبال می کند . از مجریان صحنه ایران که سالهای متمادی شادی بخش مراسم و جشنهای ایرانیان بوده است. تلاش و همت  مرتضی ایمانی در ارتقاء مجریگری صحنه قابل تقدیر و ستایش است . صدای تهران سالهاست با اجرای مرتضی ایمانی و گروه همکارانشان در هر کوی و برزن این مرز پر گهر به شادی آفرینی مشغول است . در این خبرنامه مصاحبه ای را ترتیب داده ایم تا صحبت های این مجری هنرمند و مردمی را بشنویم. پیشاپیش از همکاری آفای حسین وکیلی بابت تهیه این مصاحبه تشکر و تقدیر می شود.

مصاحبه با فریبا علومی یزدی مجری بین المللی ایران به مناسبت اولین سالگرد رونمایی پورتال ایران مجری

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی های ایران

 فریبا علومی یزدی مجری خوش بیان و نام آشنای هفتمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران  نشان داد که هنوز حرف هایی بی بدیل برای گفتن دارد  و دوستان کارگزار روابط عمومی را با ادبیاتی متفاوت از ششمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی غافلگیر نمود. سخنان عرفانی ،جذاب، علمی و انگیزشی ایشان در این کنفرانس  برای همه مخاطبان خوش آیند بود و باعث آن گردید تا  پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی های ایران در سالگرد رونمایی پورتال " ایران مجری - دوست روابط عمو می ها" مصاحبه ای را با ایشان داشته باشد . مصاحبه صمیمی و سخنان ادیبانه ایشان قطعا برای شما جالب خواهد بود.

10 نکته ساده اما مهم و ضروری برای خبرنگاران قبل، حین و بعد از مصاحبه از امید جهانشاهی

انجام یک مصاحبه خبری گذشته از دانستن و بکار بستن تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم و ضروری، نیازمند تدارک، آمادگی و دقایق و ظرایفی است که غفلت از آنها می‌تواند کار مصاحبه را مشکل یا غیر ممکن کند.

مصاحبه های مطبوعاتی:

10 نکته برای زمانی که توسط رسانه های مکتوب و نوشتاری مصاحبه می شويد توسط فريبا علومی يزدی.

10 نکته بر مهارت های رسانه ای برای افراد  دانشگاهی و شخصیت های علمی، توسط فريبا علومی يزدی.

1_ بدانيد که چرا می خواهيد در رسانه حضور پيدا کنيد.

بعضی از افراد تحصيل کرده را می شناسم، که دوست ندارند در رسانه ها حضور داشته باشند، و نکته مثبتی را در اين کار نمی بينند. آنها می خواهند که تحقيقاتشان را انجام دهند و با برنامه سنگين درسی که دارند دست و پنجه نرم کنند، کارهای گروهی انجام دهند و کارهايی از اين قبيل. متناوبا، آنها از حضور يافتن در رسانه ها خودداری می کنند چرا که به رسانه ها اعتماد ندارند و نمی خواهند حیثیت خود را زیر سوال ببرند و از اينکه  با مجریان و خبرنگاران روبرو شوند می ترسند. من همه ی اينها را می دانم. موضوع ديگری که فهميدم اين است که، افراد تحصيل کرده و دانشگاهی اطلاعات صحيحی را به مردم می دهند و از اطلاع رسانی غلط به علت نداشتن اطلاعات کافی و درست به مردم خودداری می کنند. همچنين من فکر می کنم که برای افراد تحصيل کرده مهم است که رابطه ی مثبت ايجاد کنند، تا بتوانند تاثير مثبت از دانشگاهشان بر روی مردم بگذارند و بر درک نامربوط و خارج از موضوع افراد غلبه کنند. بنابراين بهتر است  با کسب مهارت  و با تجربه خوب شروع کنید  و با اخذ اجازه از دانشگاه و دانشکده تان در رسانه ها حاضر شويد.

کسب اعتماد به نفس ، شهامت ، توانایی تفکر منطقی و همراه با آرامش به هنگام سخنرانی در جمع حتی یک دهم آنچه که مردم فکر می‌کنند دشوار نیست.این توانایی هدیه‌ای الهی نیست که خداوند تنها به عده‌ای خاص عطا کرده باشد ، هرکس از اراده‌ی لازم برای انجام این کار برخوردار باشد ، می‌تواند ظرفیت خویش را افزایش دهد .

مصاحبه برای تلویزیون

برگرفته از وبلاگ : مجری گری ، گویندگی و خبرنگاری /محسن ناهید

هر گزارش تلویزیونی معمولا شامل دست کم دو تا سه مصاحبه کوتاه است که به ان ساندبایت (sb) می گویند. این مصاحبه ها در ارتباط تنگاتنگ با موضوع گزارش است.

مدت زمان هر گزارش تلویزیونی خدود نود ثانیه است پس هر یک از مصاحبه ها نمی تواند بیش از 20 ثانیه باشد. حال نکاتی برای بهتر شدن محتوای این مصاحبه های کوتاه  را بیان می کنم.

 ويژگي‌هاي گوينده راديو /صدایی گوش‌نواز درسنامه - گفتاری از ایرج برخوردار

برگرفته از وبلاگ مجریگری گویندگی فن بیان

اشاره: سلسله مباحثی که به دنبال خواهد آمد سعی دارد شما را با تکنیک‌ها و ارزش‌های کار گویندگی در رادیو به اختصار آشنا کند. این گفتار‌ها از سوی استاد ایرج برخوردار ارائه می‌شود که خود مدرس و برنامه‌ساز رادیوست و سال‌هاست در این زمینه فعالیت دارد.

مشترک خبرنامه رایگان ما شوید تا از آخرین اطلاعات و مطالب منتشر شده در پورتال ؛مطلع گردید.
Advertisement