پيام دبيرهمايش دیدگاههای اسلام در پزشکی

 

با توجه به خلقت انسان که اشرف مخلوقات است و پرورگار متعال در خلقت انسان در قرآن کریم فرموده فتبارک ا... احسن الخالقین و اهمیت و جایگاه انسان در نظام خلقت را بسیار بالا و والا بیان فرموده و زمین و زمان و عالم بالا و آسمانها و خورشید و ماه را مسخر او قرار داده است و برای سعادت و رستگاری او پیامبرانی از جنس خود آنان فرستاده تا انسان خاکی را به عرش برین بالا برده و در نهایت در جوار رحمت خویش در بهشت عدن سکنی دهد،

در دنیای امروز و عصر تکنولوژی با توجه به روند رو به رشد جمعیت جهان و افزایش سطح رفاه جوامع که با ایجاد مصارف جدید انرژی توام بوده است دغدغه تامین انرژی و استفاده از آن در مسیر توسعه پایدار را نیز به بحران‌های پیش روی بشر افزوده است. بر طبق مطالعات صورت گرفته، نیاز انرژی جهان با حفظ روند فعلی، از 12000 میلیون تن معادل نفت خام در سال 2007، به بیش از 27300 میلیون تن در سال 2100 خواهد رسید.

مقام معظم رهبری (دامعزه العالی): مردم و نخبگان مردمی و کسانی که از مردم برآمده اند،صاحبان این انقلاب ها،متعهد به حراست ازآن ها و ترسیم کننده مسیر آینده و رو به تکامل این حرکات تاریخی هستند... باید هدف نهایی را امت واحده اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی جدید، برپایه دین و عقلانیت و علم و اخلاق قرار دهیم.


موج سوم بیداری اسلامی سراسر جهان اسلام را فراگرفته است.این موج همچنین در دیگر نقاط جهان پیام آور انقلاب واصلاح شده است.
بسیاری از منتقدین بر این باورند که قرن 21 نه تنها قرن انقلاب ها بلکه قرن انقلاب های اسلامی می باشد.اگرچه الگوی همه این انقلاب ها یکسان نیست اما ریشه های مشترکی از جهت گیری اسلامی و حضور مردمی در میان همه ی آن ها یافت می شود.

به نام هستی بخش یکتا

اساتید بزرگوار
محققین و فرهیختگان گرامی
همکاران محترم و دانشجویان عزیز
سلام و احترام اینجانب و همکاران برگزار کننده پانزدهمین همایش سالانه انجمن اندودنتیست های ایران را پذیرا باشید.
به امید پروردگار، این همایش از 24 تا 26 خرداد ماه 1391 در شهر همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران، برگزار خواهد شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

میهمانان گرامی، حضار محترم!

از شما كه برای بررسی یكی از پدیده‌های مصیبت‌بار كنونی بشر یعنی تروریسم گرد آمده‌اید تشكر می‌كنم و به شما خوش‌آمد می‌گویم. این بررسی‌ها كه بی‌شك باید ادامه یافته و به عزمی آگاهانه و تلاشی صادقانه در جامعه‌ی جهانی منتهی شود، خواهد توانست گامی اساسی در مهار تروریسم و نجات بشر از این پدیده‌ی دردناك باشد انشاءالله. ما با اعتماد به هدایت و كمك الهی، امیدوارانه این كار  را پی می‌گیریم و با همراهی همه‌ی دلسوزان صادق و احساس‌كنندگان مسئولیت به پیش خواهیم رفت.

اساتید و پژوهشگران، دانشجویان، مربیان و کاراته‌‌کاهای عزیز:


این همایش فرصت مغتنمی را برای ارائه یافته‌ها، تبادل اطلاعات و ایده‌های علمی شما عزیران در دانشگاه‌ها و نهاد‌های ورزشی مرتبط فراهم می‌کند.

قدمت هنرهای رزمی به بیش از چندین قرن می‌رسد. وقتی به قهرمانان به‌نام کاراته در دهه‌های گذشته نگاه می‌کنیم و فیزیک بدنی آنها را مطالعه می‌کنیم، گویا آنها از بهترین روش‌های علم تمرین برخوردار بوده‌اند و با آگاهی تمام از اصول مکانیکی و فیزیولوژیکی بدن به توسعه مهارت‌های خود پرداخته‌اند. از طرفی دیگر مطالعه دست نوشته‌ها و داستان‌های به‌جا مانده از اساتید گذشته کاراته، نشان می‌دهد که این اساتید از انسان‌های وارسته زمان خود بوده‌اند و شجاعت، عدالت و خردمندی از ویژگی‌های برجسته آنها بوده است. این‌ها همه نشان‌گر این موضوع هستند که کاراته با طبیعت مادی و معنوی انسانی و طبیعت حاکم بر جهان کاملاً همخوانی دارد.

سرآغاز سخن

آموزش و پرورش و آموزش عالي ايران در عصر پرشتاب و در حال تحول فعلي نمي تواند با روشهاي معمول گذشته از عهده رسالتهايي که به عهده او گذاشته شده است برآيد و ناچار است خود را با الزامات جامعه جديد سازگار کند. ضوررت اين سازگاري از يک جهت معطوف به تقاضاهاي داخلي براي بهبود و حل مسائل مبتلابه جامع، ه و از طرف ديگر قرار گرفتن در کنار نظامهاي آموزش و پرورش مترقي دنيا يا پيشي گرفتن از آنهاست. هدف ارزشمند ياد شده ميسر نمي گردد؛ مگر اينکه سازوکار اجرايي آن، شيوه انجام آن و نقشه راه آن تهيه گردد. توجه به مباني از ضرورتهاي اساسي چنين برنامه و هدفي است. علوم شناختي که محصول پيوند علوم مختلف مرتبط با شناخت و يادگيري است، يکي از اين مباني قابل اتکا مي تواند باشد.

هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون (9 زمر)

بیا ز  شوق محبت در  طلیعه ی مهر                                  ترانه ساز  دل غمگسار  هم باشیم
کنون که بانگ صداقت ز لطف می آید                                بیا، بیا که در این دوره یار هم باشیم

به نام آنکه جان را فکرت آموخت                                       چراغ دل به نور جان بر افروخت

با گسترده شدن فناوری اطلاعات و نفوذ وسایل ارتباط از راه دور، ابزار ها و روش های آموزش نیز دچار تحول شده اند. رویکردهای نوین یادگیری الکترونیکی نیز همانند دیگر فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، تحول بزرگی را در امر آموزش ایجاد کرده است. یادگیری الکترونیکی و یادگیری مبتنی بر وب با ارائه ویژگی های کاربرپسندی چون یادگیری در هر زمان، در هر مکان، یادگیری فردی در کنار یادگیری مشارکتی، یادگیری مبتنی بر نیاز و نیز ایجاد امکان یادگیری مستقل و مبتنی بر علایق و نیازهای فردی، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. با بکار گیری ابزار الکترونیک می توان رویکرد سنتی آموزش دادن را به رویکرد جدید آموزش گرفتن اصلاح کرد و این امر بخصوص در امر آموزش پزشکی که فراگیران آن در آینده با سلامت و حیات انسانها سرو کار خواهند داشت اهمیت بیشتری پیدا می کند . در همین راستا برگزاری همایش های مختلف می تواند  فرصتی مناسب  برای آشنائی با تازه های این امر و تبادل تجربیات باشد.

پیام فریبا علومی یزدی به گردهمایی مجریان صحنه ی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم.

همه ی فعالیت های ما نوعی ارتباط برقرار کردن است. انسان ها از طریق رفتارها، حرکات و اشارات با دیگران ارتباط برقرار می کنند و در طی آن اندیشه ها، احساسات و تمایلات خود را به یکدیگر منتقل می نمایند.
برگزاری گردهمایی و تشکیل انجمن از طریق برقراری ارتباط و به واسطه ی گفتار و کردار افراد انجام می پذیرد  و در این مسیر افراد اعتبار خاصی می یابند.در دنیای امروز برقراری ارتباط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی خانوادگی منوط به رعایت اصول و قوانین خاصی است که باید مد نظر قرارگیرد.انسان موجودی مدنی الطبع است و نیازمند برقراری ارتباط اجتماعی و زندگی کردن با دیگران است. ارتباطات کلیه ی فعالیت های ما را از جمله گفتاری، کرداری و نوشتاری شامل می شود که باید در انتقال مفاهیم به دیگران درست و صحیح انجام پذیرد.

سال جهانی شیمی مبارک - شیمی - زندگی ما - آینده ما

 پیام دبیر همایش

ای که با نامت جهان آغاز شد                  دفتر ما هم به نامت باز شد

دفتری کز نام تو زیور گرفت                   کار آن از چرخ هم بالاتر گرفت

مقالات دیگر...