12 نکته کلیدی برای مجری رییس جمهور

آیین تشریفات کنفرانس های ملی و بین المللی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

12نکته کلیدی برای مجریان و میزبانان رییس جمهور در تشریفات کنفرانس

 1.       برای خوش آمد گویی و خیر مقدم به رییس جمهور گزیده گویی کنید و از به کار بردن القاب طویل و کبیر خود داری نمایید.نام " رییس جمهور" خود به اندازه تمام کلمات بزرگ است .

2.       در حضور رییس جمهور از فعل جمع برای خیر مقدم استفاده نمایید نه فعل مفرد.بگویید "خیر مقدم عرض می نماییم"

نگویید " خیر مقدم عرض می نمایم"

3.       در حضور رییس جمهور نباید به اشخاص  دیگر خوش آمد گفت و تنها به این جمله کفایت می کند " رییس جمهور...... وهیات همرا"

مثلا شما در حضور رییس جمهور و وزرای مختلف برنامه دارید شما مجازید بگویید " خیر مقدم عرض می نماییم محضر رییس جمهور محترم جناب آقای .......و هیات همراه"

 

4.       از بردن نام خود در محضر رییس جمهور به عنوان معرفی خود اجتناب ورزید.

5.       به رییس جمهور دستور ندهید یا صحبتی نکنید که این گونه تعبیر گردد.اخیرا یکی از همکاران در یک جشنواره دستور دادند که همه به احترام قشر زحمتکش صنعتگران ، قیام کنند و همه قیام کردند.این مثال نشان دهنده ی عملکرد یک مجری غیر حرفه ای و نشان از عدم آگاهی ایشان به آیین تشریفات کنفرانس ها می باشد.

6.       برای دعوت از رییس جمهور برای ایراد سخنرانی از فعل امری استفاده نکنید بلکه از فعل سوم شخص استفاده نمایید.

 

7.       بگویید:

" از حضور رییس جمهور محترم .......................استدعا می شود به جایگاه تشریف فرما   شوند و با سخنان خود همگان را مستفید  نمایند."

نگویید "استدعا می شود به جایگاه تشریف فرما  شوید  و با سخنان خود همگان را مستفید نمایید "

 

8.       از دادن اطلاعات راهبردی و اخبار اثر گذار جهت جهت دهی به سخنان رییس جمهور حذر نمایید.این مهم مخصوص خبرنگاران ، مجریان میز گرد های سیاسی و مصاحبه های عمومی است و در نظر داشته باشید رییس جمهور مهمان افتخاری این مراسم است.

9.       باج گیری نکنید!!!! از درخواست عمومی یا خصوصی در پشت تریبون  امتناع نمایید.اینکه یک مجری از رییس جمهور بخواهد برای همه حاضران زیارت عتبات عالیات را هدیه بگیرد نه تنها هنر مجری نیست بلکه  نشان دهنده ی عدم آگاهی مجری به قوانین جاری کشور و نشان ازبی ادبی به شان و منزلت رییس جمهور تلقی می گردد.

10.   برای بدرقه از رییس جمهور تا پشت تریبون ، در فاصله یک متری تریبون قرار بگیرید و خدمت ایشان رسمی و با لبخند سلام نمایید. هرگز به رییس جمهور دست ندهید.به یاد داشته باشید ایشان رییس جمهور ایران هستند نه دوست صمیمی شما!!!

 

11.   هرگز به عنوان مجری در مراسم رسمی درخواست شخصی از رییس جمهور نکنید و مکتوبی را بدست ایشان ندهید.اگر فکر می کنید تنها راه ممکن  برای حل مسایل کوچک شما ،مکاتبه  با رییس جمهور است نامه خود را به دست  همراهیان ایشان و به دور از دید دیگران بسپارید.

 

12.   در مراسم با حضور رییس جمهور شما ، تنها از ریاست تشریفات رییس جمهور دستور می گیرید نه از هیچ کس و مقام دیگر.مطمین شوید خطوط قرمز و خطوط تاکید را از رییس تشریفات ریاست جمهوری بدرستی درک نموده اید.

 

آئین تشریفات اجرایی برای جایزه دهندگان از فریبا علومی یزدی

 

رییس جمهور نماینده ملت و شما نماینده مجریان حرفه ای هستید.

مراقب شان و منزلت رییس جمهور و حیثیت مجریان حرفه ای باشید.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !