چگونه اسامی افراد حاضر در محیط کار را بخاطر بسپاریم

 

هنگامی که در محیط جدیدی شروع به کار می کنید  يا در سازمان بزرگي با افراد زيادي كار مي كنيد بخاطر سپردن اسامی افراد حاضر در آن محیط ، کار سختی به نظر می رسد.به هر حال در چنین شرایطی آنها تنها می بایست نام یک نفر را که شما هستید بخاطر بسپارند اما گاه شما مجبور خواهید بود در اولین روز شروع کار جدید نام بیست نفر و یا حتی بیشتر را هم به خاطر بسپارید. بنا بر این احتمال آن وجود دارد که نتوانید نام هر یک را فورا به یاد آورید.اما طولی نخواهید کشید تا شما هم  بتوانید نام هر یک ار همکارانتان را به ذهن بسپارید به ویزه کسانی را که بیشتربا آنها سر و کار دارید.

ادامه مطلب...

5 نکته عالی ديگر برای ايجاد ارتباط شبکه ای توسط فريبا علومی يزدی

1. لباسی بپوشيد که باعث شود مردم نزديکتان بيايند.

لباسی چشمگير بپوشيد. می توانيد لباس را به خاطر رنگ، طراحی، و يا سبک آن بپوشيد. هر چه که می پوشيد، اطمينان يابيد که مناسب موقعيت شما باشد. کسی که لباس غیر رسمی و با طرح و رنگ سبک در انظار مردم ظاهر می شود، به مردم اجازه می دهد که درباره او صحبت کنند.

ادامه مطلب...

 پنج نکته مهم :در مکالمه ها و گفتگو هايتان حضور کامل داشته باشيد از فریبا علومی یزدی

به ندرت پيش می آيد که شخصی بخواهد شما را برنجاند، اما در بعضی مواقع بعضی افراد فقط منتظرند که مورد آزار واقع شوند. چگونه می توانيد از آزار دادن فردی که با او گفتگويی را آغاز کرده ايد، خودداری کنيد؟ در اينجا به نکاتی برای اينکه شنوندگانی که آسيب پذيرترند، آسيب کمتری ديده و در رابطه همکاری، دوستی، و خانوادگی خوبی با شما قرار گيرند، اشاره می کنيم.

ادامه مطلب

ده رهنمود برای معرفی خودتان و ايجاد شبکه ارتباطی حتی اگر شخصی خجالتی هستيد، از فريبا علومی يزدی

 

1. به خجالتی بودن خود به عنوان يک عادت بد نگاه کنيد.

خجالتی بودن معمولا بزرگترين مانع برای شروع يک مکالمه می باشد. اگر به خجالتی بودن به ديد يک رفتار بد بنگريد، راحت تر می توانيد بر اين رفتار خود که ممکن است ديگران را آزرده کند غلبه کنيد. به اين فکر کنيد که چگونه يخ رفتار خود را آب کنيد و در مکالمات شرکت کنيد.

ادامه مطلب...

ده نکته عالی برای ايجاد شبکه های ارتباطی از فریبا علومی یزدی

1. در تماس باشيد.

بزرگترين اشتباهی که مردم در هنگام ايجاد شبکه ارتباط شغلی مرتکب می شوند اين است که بعد از اينکه مردم را می بينند دوباره با آنها  ارتباط برقرار نمی کنند.

در تماس باشيد. راه های مناسبی را برای اينکه با مردم در ارتباط باشید را انتخاب کنيد، از صرف يک فنجان قهوه با هم گرفته تا فرستادن کارت، دعوت کردن آنها برای با هم بودن در مراسمی ديگر، فرستادن مقاله و يا ارسال کادو. هر کاری که می توانيد انجام دهيد تا بتوانيد باز هم با هم در ارتباط باشيد.

ادامه مطلب...

7 نکته بيشتر برای ايجاد شبکه ارتباطی موثر از فریبا علومی یزدی

1. صحبت های خود را با ديگران به اشتراک بگذاريد.

وقتی که در حال صحبت کردن با ديگران برای ايجاد ارتباط شغلی هستيد فقط سوال نپرسيد، صحبت هايتان را به اشتراک بگذاريد و درباره خودتان و تجربياتتان هم مطالبی بگوييد.

ادامه مطلب...

ده نکته در مورد هنر گفتگو و بحث های کوتاه در جلسه هاي عمومي از فریبا علومی یزدی

1- قبل از ورود به جلسه نسبت به عملکرد خود  ودیگران دید مثبتی داشته باشید.

به خود یاد آور شوید که ملاقات با افراد جدید می تواند حائز فواید زیادی برای شما باشد . با افراد جالبی برخورد خواهید کرد، اطلاعات جدیدی بدست آورده و دوستان جدیدی پیدا خواهید کرد همچنین این جلسه قرارداد های تجاری را نیز به دنبال خواهد داشت .

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...