پیام دبیر دومین همایش علوم و فناوری های نوین در صنعت پالایش90

پیام ها ، بیانیه ها و قطع نامه های همایش ها
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

باسمه تعالی

رسالت ، مسئولیت، اصالت و توان دانشگاهها در جای جای جهان کنونی در دو مقوله ی آموزش و پژوهش خلاصه می شود. انجام درست و اساسی این مسئولیت دوگانه در دانشگاههای هر جامعه ای، موجب اشاعه ی نو آوری، تأمین دانش جدید و نیروی انسانی کار آمد مورد نیاز، و سرانجام، بیمه ی استمراررشد اقتصادی و تضمین تو سعه ی پایدار می شود.

 بهره مندی صحیح و بسامان از این منبع تولید دانش، نو آوری، و نیروی انسانی آگاه، می تواند موجب استحکام و تقویت جایگاه جوامع درصحنه ی پر رقابت و پر شتاب بین المللی، تکوین وتکامل  جامعه ی دانش بنیان وحتی جابجایی و یا استمرار انواع سلطه شود. از سوی دیگر، رسالت و اصالت صنایع، تولید انبوه کالاهای مورد نیازجامعه، استفاده ی مسئولانه از منابع طبیعی، ایجاد اشتغال، و افزایش حاشیه ی سود آوری صنایع و ثروت ملی است. طبیعی است اگر حاصل فعالیت های دو گانه ی دانشگاه‎ها، یعنی آموزش و پژوهش در جهت رفع تنگنا ها، برآوردن نیازها ی ملی، خود اتکایی و استمرار فعالیت های صنعتی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نباشد، نقش درست دانشگاهها در صحنه ی اجتماعی-تاریخی ایفا نشده است و اگر صنایع نیز بدون تعامل سازنده و راهبردی با دانشگاهها بصورت جزیزه ای، با اتخاذ رویکرد ها و سیاست های روزمره، صرفا" بدنبال تأمین حاشیه ی سود آوری اکنونی خود باشند، قطعا" در تند پیچ های نو آوری های علمی و فناوری این جهان پر شتاب از مسیر خارج وواژگون خواهند شد. از این رو ست که پیوند و ارتباط وتعامل صحیح و سازنده این دو بخش یکی از نیاز های راهبردی هر جامعه ی پویا، بسامان و هدفمند می باشد؛ و هم از این روست که،  برای تأ مین هماهنگی این دو بال اوج گیری در جهت رشد و ترقی، در برخی ازجوامع پیشرفته هوشمندانه افزون بر سه درصد ثروت ملی را صرف هزینه های پژوهشی می نمایند. مراتبی که به آنها اشاره شد بی شک همواره از دغدغه ها ودل مشغولی های نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبرآزاده، فرزانه و علم پرور میهن اسلامی ما بوده است.

سال گذشته که سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده بود، اولین همایش "علوم و فناوری های نوین در صنعت پالایش نفت"، بطور خود جوش و بسیجی با همت دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های مختلف فنی ومهندسی فعال در پژوهشگاه دانشجویی شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان و مهندسین جوان و پر تلاش شاغل در بخش های مختلف  پالایشگاه نفت اصفهان، در راستای تحقق هر چه بیشترآرمانهای فوق با موفقیت بر گزار و مورد استقبال جمع زیادی از دانشگاهیان، صنعتگران و پژوهشگران قرار گرفت.  در سال جاری نیز  که بوسیله ی رهبر فرزانه ی انقلاب سال جهاد اقتصادی نام گرفته است، بیاری خداوند متعال، با پیگیری آرمانها و اهداف سال گذشته که عمدتا" در تأکید بر فعالیت های پژوهشی کاربردی مورد نیاز جامعه و تحکیم وتقویت ارتباط و پیوند بین صنعت و دانشگاه، و بهره مندی و استفاده از نتایج پژوهشی خلاصه می شود، و با احساس مسئولیت بیشتر، دومین همایش "علوم و فناوری های نوین در صنعت پالایش نفت" در مهرماه سال جاری بر گزار خواهد شد.

امید وارم که بر گزاری این همایش موجب ایجاد شبکه های همکاری علمی و پژوهشی، تقویت ارتباط و پیوند دانشگاه با این بخش از صنعت، هم افزایی و بار وری دو جانبه ی پژوهش دانشگاهی و صنعتی، تولید علم، نوآوری و فناوری مأموریت گرا، وتضارب وتبادل فکر و اندیشه بین پژوهشگران دانشگاهی و فعالان عرصه ی صنعت، خود باوری و خود اتکایی پژو هشگران و صنعتگران جوان و تأمین هر چه بیشتر استقلال و آزادی میهن اسلامی ما شود.

دکتر کیقباد شمس

دبیر همایش

تیر ماه 1390

 

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !