ابراز احساسات در خلال سخنرانی از فریبا علومی یزدی

سخنوری در کنفرانس ها ويژه سخنرانان
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

احساسات خود را در خلال گفته هايتان ابراز کنيد.از فریبا علومی یزدی

يکی از اولين نگرانی های سخنرانان در طول ارائه سخنرانی اين است که مطمئن شوند احساس خود را در خلال بيانات خود به مخاطبانشان انتقال داده اند.

در سخنرانی، دلايل استقرايی بهترين راه برای ايجاد احساس در مخاطبان است؛ در اين روش دلايل از کل به جزء می باشند. ما همواره می خواهيم که بخش اصلی سخنرانی خود را با تاييد و اثبات ادعای خود يا کليت بخشی آغاز کنيم. 

  فنون سخنوری ویژه سخنرانان / به عنوان یک سخنران حرفه ای احساسات خود را بیان دارید.

مهم است که مهارت های سخنرانی را در خود افزايش دهيد، زيرا که با افزايش اين مهارت ها می توانيد سخنرانی بهتری ارائه دهيد و سخنرانی خوب خود می تواند گواهی بر اثبات موفقيت شما باشد. اگر شخص موفقی باشيد در نحوه سخنرانی تان مشهود و مشخص است. اگر بخواهيد داستان های موفقيت آميز خود را تعريف کنيد، مخاطبان به شکل ناخودآگاه خود را با شما مقايسه می کنند و دچار اضطراب می شوند زيرا که آنها نکاتی را که شما برای رسيدن به موفقيتتان به آنها اشاره می کنيد را در خود نمی بينند. در نتيجه خود را از رسيدن به موفقيت دور می بينند.

 

روش استقرايی توجه مخاطبان را جلب می کند و در آنها ايجاد انگيزه می کند و شاهد و گواهی برای اثبات ادعای سخنرانان خواهد بود. اينکه تا چه اندازه به شاهد و گواه برای اثبات ادعای خود نياز داريد به ميزان قدرت آنچه که مدعی آن شديد بستگی دارد. اگر بخواهيد ايده جديدی را ارائه دهيد، بايد چند مورد از شواهد مختلف را ارائه دهيد. اگر آنچه می خواهيد در موردش صحبت کنيد موضوع شناخته شده ای باشد و از طرف اکثريت مورد تائيد باشد، به دلايل کمتری برای اثبات گفته خود نياز پيدا خواهيد کرد. بيشتر وقت خود را روی موضوعاتی بگذاريد که ممکن است برای مخاطبان جای سوال بيشتری داشته باشند و شما نياز بيشتری به آوردن دليل و گواه برای اثباتشان داريد.

 

سعی کنيد به نکات زيادی در سخنرانی خود اشاره نکنيد زيرا مخاطبان نمی توانند آنها را به خاطر سپارند. در يک سخنرانی 30 دقيقه ای معمولا اشاره به 3 يا 4 نکته کافی است.

 

تنها استثنا برای روش استقرايی زمانی است که فکر می کنيد موضوعی که راجع به آن بحث می کنيد برای مخاطبان ناشناخته است. در اين هنگام می توانيد از روش استنتاجی که از جزء به کل دليل آورده می شود استفاده کنيد. اگر از روش استقرايی استفاده کنيد و مهمترين نکته را در آغاز سخنرانی عنوان کنيد، و مخاطبان با نظر شما مخالف باشند، در همان ابتدای کار مخاطبان شما را بازنده می پندارند. به هر حال، اگر نکاتی که می خواهيد بگوييد را با يک مثال مشخص شروع کنيد، مخاطبانتان نمی توانند از نظر فکری روحی شما را در نتيجه ای که می گيريد همراهی کنند. شما آنها را با شواهد و مثال هايی که يادآوری کرديد به دام انداختيد و آنها نمی توانند آنچه را خود می خواهند تصور کنند.

 

به طور کلی همه ما در مکالماتمان از روش استقرايی استفاده می کنيم، مانند زمانی که به دوستمان می گوييم، " چه روز زيبايی است. " شما با دوستتان احوالپرسی نمی کنيد که بعد نتيجه بگيريد که روز زيبايی است. اين روش، روش استنتاجی است. به طور کلی مکالمات روزانه ساختاری شبيه ساختار سخنرانی ها را ندارند، اما روش استقرايی ، هم در مکالمات روزانه و هم در سخنرانی ها به خوبی به کار گرفته می شوند.

 

بنابراين در سخنرانی بعدی نکاتی که می خواهيد بگوييد را آماده کرده و سپس گواه و شاهدی برای اثبات آنچه گفتيد بياوريد. انجام اين کار به موفقيت شما در فهم بهتر مطالب در مخاطبان کمک می کند.

سخنران نمونه

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !