gototopgototop

ایران مجری

 
 
گنجور مجریان و سخنوران پردیس سخن 13 آبان روز دانش آموز - متن مجری ویژه دانش اموزان

سوگند نامه مجریان صحنه ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون که به عنوان مجری صحنه ی ایران افتخار همکاری با دیگر مجریان عزیز و هموطنان برای من فراهم شده است، در برابر " قرآن مجید " به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم :

که تمام تلاش خود را برای انجام وظایف شغلی و مسوولیت‌های قانونی به کارگیرم و به حفظ حقوق مجریان، پیشرفت و ارتقای اصول مجری گری و سخنوری و اعتلای این حرفه اهتمام ورزیده و در این راه وجدان کار داشته و همواره عدالت، صداقت، امانتداری، رازداری و آموزش به نوآموزان را سرلوحه گفتار و کردار خود قرارداده و ارزش‌های دینی، انسانی و اجتماعی و قوانین، مقررات و ضوابط را در انجام فعالیت‌های گروهی رعایت نمایم و در همه حال به احکام الهی، قانون اساسی، مقررات حاکم و منشور اخلاقی ایران مجری پایبند باشم و تلاش خود را در جهت جلب رضای خدای متعال و به منظور رسیدن به روابط و مناسبات عادلانه ی انسانی در جامعه و ترویج اخلاق، رفع تبعیضات ناروا و ایجاد محیطی عادلانه در زمینه‌های مادی و معنوی، مهرورزی به همکاران و اعتلای سطح علمی مجریان به کار گیرم و با تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار در تمام زمینه‌های‌ علمی و فرهنگی، همواره سلامت و شادابی و نشاط را در جامعه ترویج نمایم.

 

مجری

فریبا علومی یزدی

 


 
 
 
 
 
 

13 آبان روز دانش آموز - متن مجری ویژه دانش اموزان

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 178
بدخوب 

logoبه نام برازنده نام ها   /        کز آغاز ها داند انجام ها

خداوند عرش و خداوند فرش /  گراینده ی هر دو گیتی به عرش

فروزنده عقل و جان و سخن  /  برازنده ی این جهان کهن

سلام بر 13 آبان، سلام بر دانش آموز ، سلام بر دانشجو و سلام بر سر سلسله بیداردلان ، امام عاشقان ، خمینی کبیر و درود بر رهبر فرزانه ام و


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

با ادای احترام به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام (ص) و عرض تبریک به مناسبت هفته بسيج دانش آموزى و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد حسین فهمیده و شهدای دانش آموز و یوم الله 13 آبان

اینجانب فریبا علومی یزدی عرض خیر مقدم دارم خدمت شما آموزگاران / دانش اموزان / معلمان/ خانواده های معزز شهدا به خصوص شهدای دانش اموز این استان/ شهر/ مدرسه که مجلس ما مزین به نام آنهاست

این مراسم به مناسبت روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و با عنوان ( یادواره .......... شجاعت.............) ، با دعوت از خانواده معظم شهدا و دانش آموزان گرامی و مسئولان محترم انجام می پذیرد .

برنامه ما شامل ذکر خاطره ای از خانواده شهید ، قرائت وصیت نامه از شهدای دانش آموز خواهد بود و در ادامه شاهد هنر نمایی گروه هنری / سرود مدرسه ........................... خواهیم بود.

ضمن تشکر از قاری محترم آقای/خانم ........................ که مجلس ما را با قرائت دلنشین قران مزین نمودند از رییس بزرگوار مدرسه آقای / خانم ...................... دعوت می گردد تا برای ایراد سخنرانی به جایگاه تشریف فرما شوند. با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد..


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

میان برنامه اول :

از سخنان ارزشمند ................................ تشکر و قدردانی می شود .

"نوجوانى دوره اى است که براى رقم زدن آينده هر فرد نقش حساس و تعيين کننده اى دارد و کسانى که به اين رشد معنوى، علمى و فکرى و کارآيى و قوت جسمى برسند، آينده درخشانى را براى خود تضمين خواهند کرد. بنابراين پرداختن به کار تعليم و تربيت اين قشر از جامعه و بالاخص مسئله بسيج که يک امر همه جانبه مادى و معنوى محسوب مى شود حائز اهميت بسيار است و جوانان و نوجوانان ما در لباس بسيج از ارزش ها و شخصيت و جوهره وجودى خويش مردانه دفاع مى کنند ".

آنچه شنیدید از فرمایشات مقام معظم رهبرى بود که در تجلیل از شهید محمد حسین فهمیده و طى ديدارى که با اعضاى ستاد يادواره هاى شهيد فهميده در سال گذشته داشتند، ایراد فرمودند.

امید است با بهره گیری از رهنمود های ارزشمند ایشان بتوانیم پاسدار ارزشهای انقلاب و رهرو راه دانش آموزان شهید باشیم.

افتخار دعوت دارم از خانواده شهید .................................... تا خاطره ای از دانش آموز شهید ....................... را ایراد فرمایند. بر مه سید بطحا صلوات.


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

ضمن تشکر از خانواده بزرگوار شهید .......................... امید است ........................


میان برنامه دوم: دكلمه : نمونه و شیوه قرائت این دکلمه را از اینجا در این ویدئو ببینید.

در این قسمت به روز شمار تاریخ می رسیم.

سیزدهم آبان ،

سیزدهم آبان، تو را خوب می شناسم . تاریخ میهنم در این روز تلا لویی خدایی دارد.

روزی که سرزمینم ، مردمانم ، جوانانم از پیر مرید خود جدا افتادند ،

و دگر روز دانش­ آموزان وطنم صف به صف ، با اراده ای آهنین ، نماز عشق را به جماعت اقتدا کردند ؛

روزگاری دیگر چنین روزی دانشجویانم ، به پیروی از پیر خمین، دیوارهای بلند و پوشالی استکبار را فرو ریختند و زیبنده ترین درفش شجاعت را برافراشتند.

روزی که سرزمینم ، مردمانم ، جوانانم از پیر مرید خود جدا افتادند ،دیدی که ایرانیان از پای ننشستند و با رهبر خود تا پای جان عهد جانانه بستند .

دیدی که سالیان دراز فراق آخر شد ، دیدی که پیر فرزانه ام مرا در اغوش کشید و اکنون تو ای جهان، باز می بینی؛

رفته از جهان ،اگر چه آن روح خدا لیکن علم مهرش ، بر پاست هنوز

و تا تاریخ می نگارد ؛ چنین خواهد نگاشت : روح الله برای همیشه در دل­های آزادی­خواه جهان جاودانه خواهد بود.

این یکی را بشنو !!! همكلاسي شهيدم !

اگر چه برگ برگ کتابت نقش بر زمین شد ؛ بوی باروت دژخیمان در فضاي دانشگاه پیچید ؛ گلهای بهاری به خزان پاییز  رسيد ، اکنون خوب نظاره کن همکلاسی شهیدم ؛

من از تبار دانایی، امید و زندگی ؛ بنگر ، بنگر ؛ چگونه گلستان اندیشه های دانش اموزان وطن به بار نشسته است.

آری، تاریخ چنین خواهد نگاشت :

در این روز وحدت کلمه و تکیه بر قدرت ایمان و قدرت رهبری دینی جلوه گر شد.

چنین روز پرشکوه و ماندگار، روزيست که جوانان همیشه غیور ایران و دانشجویان خط امام با عمل انقلابی خویش، به جهانیان فهماندند که می ­توان با توکل به خدا و تکیه بر اقتدار دین و ایمان، در برابر اهریمن ایستاد.

اکنون نگاهم کن:

من دانش آموزم .

روزهای پرشور مبارزه و حماسه، راهپیمایی­ ها، مبارزه­ ها و شعارها ، شجاعت ها و جانفشانی ها گذشت و از پس آن همه خاطره ها و مخاطره ها باز مرا می بینی در کار ساختن و آموختن، بی اندکی درنگ، بی هیچ ایستادن و آسودن.

من دانش آموزم .دانش آموز!

دین مدار و مطیع رهبر، با اعتقادی راسخ، با عشق ،با ایمان به آرمان های والای انقلاب ، اکنون من مانده ­ام با خاطرات آن روزها و می­دانم امروز اگر در سایه آرامش و امنیت هستم، مدیون استقامت شهیدانی هستم که جان گران خویش را در طبق اخلاص هدیه کردند به خدای خویش ، در راه سرافرازي وطن .

آری . امروز سیزدهم ابان است . روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، روزی با شکوه و یادآور حماسه­ ها و فداکاری­های دانش آموزان و دانشجویان ایرانی .يادآور آن پير جماران

خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان باد و یاد شهیدان دانش ­آموز، گرامی و خاطره سیزدهم آبان در یادها جاودانه باد.


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

میان برنامه سوم:

نور خدا به کشور ما جلوه گر شده است                   حق آمده است، ظلمت باطل به در شده است

قدرش بدان که نور الهی عیان شده است                عدل آمده است و جور ستمگر به سر شده است

با عشق و با شهامت و با عزم پایدار                       هر شاخه ای ز گلبن دین بارور شده است

آن طفل سیزده سنه از عمر رفته ای                        در بارگاه حضرت حق، نامور شده است

در راه عشق با قلم  پا  ز خون خویش                       با شاهدان خفته به خون همسفر شده است

نصرت نموده دین خدا  این شهید ما                         خونش به تیغ کفر جهان کارگر شده است

یارب قبول کن ز ( علومی ) تو توبه را                        عمرش ز معصیت به جوانی هدر شده است


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

در خصوص شهيد محمد حسين فهميده :

زندگی نامه:

محمد حسين فهميده ؛ فرزند محمد تقی در خانواده ای مذهبی در  اردیبهشت 1346 ( مصادف با سوم محرم )در محله پامنار قم چشم به جهان گشود. دوران کودکی را همراه سایر فرزندان خانواده و درکنار برادرش داوود که وی نیز سه سال بعد از شهادت محمد حسین به فوز شهادت نایل آمد، با صفا و صمیمیت و در زیر سایه محبت و توجه پدر و مادری مهربان ، سپری کرد .

شهید فهمیده ، یکی از هزاران دانش آموز بسیجی کشور است که با نثار خون خود نهال انقلاب اسلامي را آبياري نمود.او با سرمایه عظمیی از فهم و درک انقلابی و اسلامی به دنبال طوفان حوادث انقلاب، وارد جنگ شد و با وجود سن کم ، خود را به خرمشهر رسانید و با اقدامی آگاهانه و شجاعانه ، نام خود را در دفتر شهیدان زنده تاریخ ثبت کرد.

خبر شهادت حسین فهمیده:

صدای جمهوری اسلامی ایران با قطع برنامه های خود اعلام می کند که نو جوانی سیزده ساله با فداکاری زیر تانک عراقی رفته آن را منفجر کرده و خود نیز به شهادت رسیده است . امام قدس سره در پیامی که به مناسبت دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر می کنند، جملات معروف خود را پیرامون او می فرمایند:

«رهبر ماآن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.»

به این ترتیب و با این کلمات ، حسین و فداکاری و شجاعت او جاودانه شد. بقایای پیکر شهید حسین فهمیده دربهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 44، شماره 11، به خاک سپرده می شود.


ايران مجري | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متنو مطالب مجری 13 آبان ویژه دانش اموزان از فریبا علومی یزدی

در خصوص هفته بسیج دانش آموزی: بزرگداشت شهید فهمیده و شهیدان دانش آموز

همه ساله با توجه به رویداد سیزدهم آبان کمیته مشترکی متشکل از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی و برخی دیگر از سازمانها و نهادهای کشور با عنوان کمیته مرکزی دانش آموزی مراسم 13 آبان تشکیل شده که مهمترین برنامه های آن در قالب برنامه های هفته تربیت (متن مجري روز تربيت)، روز بزرگداشت شهید فهمیده و سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان طراحی می شود.

تجلیل از دانش آموزان نمونه در زمینه های فرهنگی، سیاسی و هنری حضور در مزار شهدای دانش آموز و دیدار با خانواده های معظم آنان و برپايی نمایشگاه عکس و پوستر ازحضور سیاسی جوانان در دوران انقلاب اسلامی به همراه یاد بود شهدای دانش آموز درمدارس سراسر کشور ازجمله برنامه های پیش بینی شده به مناسبت روز 13 آبان است.

سلسله نشست ها و گفتگوهای سیاسی با دانش آموزان در خصوص شیوه های رویارويی با توطئه های فرهنگی و سیاسی آمریکا و وابستگان استکبار در یکصد و ده شهرستان دیدار اعضای کمیته ها و انجمن های اسلامی دانش آموزان بسیج دانش آموزی و امورتربیتی با مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های کمیته مرکزی دانش آموزی مراسم سیزده آبان است.

بسیج دانش آموزی، یک نهاد آموزشی است که با برنامه های مدون و ایجاد پایگاه های علمی سعی دارد گام موثری در ارتقای توان علمی دانش آموزان داشته باشد. بسیج، عبارت است از مجموعه ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور، جمع شده اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینای به مسائل کشور و هميار ملت، تبدیل می شوند.

بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدس، میان افراد ملت است. بسیج  مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است.  همه انسانهای مومن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد، علاقه مند و آماده به کار، در هر میدانی از میدانها كه هستند  برای ملت مفید و جزو بسیجند.                                                                                                                     (این قسمت برگرفته از پايگاه شهيد آويني )


نمونه هاي ديگر متن مجري ( سلام مجري)  10 نمونه سلام در مجریگری صحنه

 


دانش آموزان  گرامي : شما مي توانيد از نمونه هاي متفاوت متن خداحافظي استفاده نماييد. 10 نمونه خداحافظی در مجریگری صحنه

همچنين اگر مراسم شما در خصوص يادواره شهدا بود پيشنهاد مي كنم متن متن مجری - یادواره شهدا را هم ببينيد.

من افتخار مي كنم كه ميزبان انديشه هاي شما دانش اموزان هستم. از اينكه سايت بنده را براي بازديد انتخاب نموده ايد از شما تشكر مي نمايم و اميد آن دارم كه من را از نظرات سازنده خود بهره مند نماييد. در پايان براي همه شما جهاني مشحون از عزت و عظمت تمنا دارم و اميدوارم روزي شما را به عنوان بهترين مجريان و سخنوران ايران  ببينم. فريبا علومي يزدي

copyright

نظرات  

 
+14 # شعر روز دانش اموز ۱۳۹۱-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۱
به به شده امروز چه پرشور و دل افروز/چون حفظ شده حرمت و وجهه دانش آموز

هر یوم در این عصر به ازیوم گذشته است/وین سیزده آبان به از سیزده نوروز

در کشور ما نور خدا هادی فضل است/وز نور خدا جان بگرفت دانش آموز

با آن که همه ، روز و همه،مکتب علم است/لیکن که یکی روز بود ثابت و پیروز

این سیزده آبان ، همان ثابتِ روز است/کین روز شده ثبت به دیباچه هر روز

هر سال به و ماه به و روز به و به/ امروز ز دیروز و دگر روز به امروز
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # مهدی ارگی 1 ۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۱۹
این شعر نه وزن داره و نه محتوای خوب
به نظر من بدتر وجهه دانش آموز خراب میشه با این شعر. سیزده ابان با سیزده نورز مقایسه شده چه ربطی داره
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+6 # آدمك ۱۳۹۱-۰۸-۰۸ ۰۰:۴۴
سلام
عرض خسته نباشيد و خداقوت دارم
وبسيار سپاسگذارم از لطف و عنايت حضرتعالي نسبت به ما گروه دانش آموز.بايد بگم كه مطالب و تعاليم مكتوب شما كمك بزرگي در جهت ترقي و صعود ما محسوب ميشه
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+3 # شعله ادمین ۱۳۹۱-۱۰-۲۱ ۱۱:۱۸
سلام و سپاس محضر شما مخاطب ارجمند ایران مجری.

چنانچه شما به دنبال متن اجرا و یا سخنرانی هستید:

می توانید لیست متن های مجریگری ایران مجری را در موتور جستجوی" bing" از لینک زیر ببینید و متن دلخواه را انتخاب نمایید:


www.bing.com/.../


اگر شما از موتور جستجوی یاهو "yahoo"استفاده می نمایید متن های زیبای مجریگری را در لینک زیر ببینید.

search.yahoo.com/.../

برای دوستانی که از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند لینک زیر را پیشنهاد می دهم.

www.google.com/.../

همچنین برای شنیدن نمونه اجراهای فریبا علومی یزدی به گالری صوت و ویدئو گالری مراجعه نمایید و یا پست زیر را ببینید.

www.iranmojri.com/.../1425-mcnote.html


امیدوارم مفید ارزیابی کنید. متشکرم
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # المیرا ۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۴:۴۶
عالییییییییییییییییییییییییییی بووووووووووووووود من هم امسال اجرا دارم امیدارم این متن رو خوب اجرا کنم خیلی ممنون که اینو گذاشتید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+9 # المیرا ۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۴:۴۸
:-) :-) :roll: :roll:
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+5 # رها ۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۲۱:۱۷
واقعا محشرید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # حامد شریفی ۱۳۹۲-۰۸-۰۵ ۲۱:۳۶
سلام
ممنون ، واقعا عالی بود
خسته نباشین
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # خجالت ۱۳۹۲-۰۸-۰۷ ۲۲:۲۷
بابا دمت گرم :oops:
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+4 # کودک احساس ۱۳۹۲-۰۸-۱۱ ۱۴:۲۰
با سلام وخسته نباشید
واقعا عالی بود
مرسی از اینهمه احساس و بزرگ منشی
امیدوارم منم بتونم روزی به پای شما برسم
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+3 # ماهک ۱۳۹۲-۰۸-۱۱ ۱۸:۰۳
سلام ممنون از مطالب ارزنده ی شما من توانستم کمال بهره را از مطالب شما ببرم
باشکر از شما
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+4 # ففف ۱۳۹۲-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۴
خوب بود
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # ..... ۱۳۹۲-۰۸-۱۲ ۱۳:۵۶
خوب که نبود:
عالی بود
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # لدلبثهع9بتز ۱۳۹۲-۰۸-۱۱ ۲۲:۳۳
کیف کردم
:-)
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # دبستان قدس ۱۳۹۲-۰۹-۱۳ ۰۷:۵۰
عرض سلام و ادب و احترام خدمت شا مجری توانمند ایران زمین
بسیار خرسند و مسروریم که مجریان توانمندی همچون شما در این سرزمین اسلامی وجود دارد و از رهنمود های ایشان در بیان سخنرانی خود می توانیم استفاده نماییم .
بسیار سپاس گزارم
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # مهاجر ۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۱۸:۴۳
بابا یه کم مطالب به روز تر بزنید هر وقت مییام همیناس.ممنونم
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # مهتاب ۱۳۹۳-۰۸-۱۴ ۲۲:۴۳
واقعا ممنون.خیلی کمکم کرد.........نمیدونستم مطلب از کجا گیر بیارم....ممنون
پاسخ | Reply with quote | نقل قول