گروه سرود ناشنوایان آوای دستان به سرپرستی خانم مهرجو/ صفحه این گروه به آدرس جدید در باشگاه مجریان و هنرمندان انتقال یافته است. لطفا برای بازدید از صفحه گروه سرود ناشنوایان اینجا را کلیک کنید.

گروه موسیقی ناشنوایان آوای دستان با سرپرستی  علی اوربینی / دو ویدئو کلیپ از محرم

ایران مجری |بانک خدمات مراسم| گروه هاي هنري

سرپرست گروه علی اوربینی  ناشنوای 98 در صد / تهران

{denvideosound/dek/I.mojri.avayedastan.flv}

گروه آواي دستان به مدت 10 سال در زمینه سرود و نمایش فعالیت دارد. موسسه ناشنوایان (آوای دستان ) با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد به شماره ثبت26699 تاسیس و در کلیه ارگانهای دولتی وغیر دولتی و همچنین در صدا وسیما و شبکه جهانی جام جم و........ به دفعات برنامه هاي ماندگاري را اجرا نموده است.

 

هم اكنون برنامه نمایشی بلند و کوتاه برای ایام  دهه فجر ، ماه رمضان ،محرم و صفر و ایام فاطمیه ، هفته دفاع مقدس و غیره تدارک ديده شده است و آمادگي همكاري با شما را داريم.

اگر در دیدن ویدئو ها مشکل دارید فلش پلیر را از آدرس زیر دانلود کنید.

Download Adobe Flash Player


4ویدئو  بسیار زیبا از ارکستر ملی نغمه باران و اجرای فریبا علومی یزدی

شب اول برنامه

{denvideosound/dek/naghmabaranall.flv}

ارکستر ملی نغمه باران -  تالار وحدت تهران - بهمن1390

سرپرست و خواننده : علی امیر قاسمی

رهبر ارکستر : محمد رضا امیر قاسمس

تنظیم قطعات از : صفی صفوی و آرمین تاجبخش

تالار وحدت 6 و 7 بهمن 1390

ایران مجری /گنجور مجریان/ نوروز نامه / پیامک های نوروزی/

باعث افتخار است که عرض شادباش و تبریک اینجانب

زودتر از نسیم روح بخش نوروز خدمتتان شرفیاب شود . . . پیشاپیش عیدتان مبارک


ایران مجری /گنجور مجریان/ نوروز نامه / پیامک های نوروزی/

فرارسیدن نوروز و سال نو را شادباش میگویم.

برایتان تندرستی و نیکروزی در سال نو آرزو دارم.

باشد که سالی سرشار از شادی و کامروایی داشته باشید

/logoگروه ورشرنگ با لباسهای متحدالشکل محلی و اجرای حرکات موزون و نوازندگی سرنا و دهل توسط اساتید برادران مرادیان و همچنین اجرای دوتار نوازی و دف نوازی بدون اغراق جوانترین و فعالترین گروه در منطقه خواف و چه بسا در استان خراسان می باشد.این گروه ده نفره با شرکت در مراسمات جشنواره های استانی _ کشوری _ منطقه ای و خارج از کشور با سرافرازی از امتحان و کسب افتخارات سربلند بیرون آمده است.

 


بانک اطلاعات خدمات مراسم | گروه های هنری |گروه ورشرنگ با  اجرای بازي هاي آييني و نوازندگی سرنا و دهل


ورشرنگ اصطلاح محلی است که مردم جنوب خراسان به ویژه مردم خواف آنرا به کار می برند. و در عامیانه به معنای پرجنب و جوش و خیلی خیلی شاد. به عبارتی دیگر نقطه اوج حرکات موزون و موسیقی را ورشرنگ گویند. حرکات موزون و موسیقی محلی خواف تلفیقی از نمایش و موسیقی است که توسط اساتیدی جون علیجان مرادیان و عتالحسین مرادیان (ساز و دهل) نواخته می شود. شروع حرکات موزون در ولایت خواف از کشت گندم تا حرکاتی همراه با هیاهوی چوپانی و سلحشوری است. ناگفته نماند که این حرکات جزء آئین مردم خواف بوده که این خود با رقص فرق کرده و جنبه نیایش دارد. در چوب بازی مردم خواف یک نوع دعا وجود دارد که این میراثی از گذشته دور است و درزمان زرتشت این رسم وجود داشته (مقام الله). با ایجاد دایره کائنات (قسمت) و نشت در محیط دایره با چوب این حرکات نمایان می گردد. حضرت حافظ فرموده که: در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم تا لطف چه اندیشی و تاحکم چه فرمایی ما در دایره قسمت و کائنات مسئله وحدت وجود را نشان می دهیم. یعنی همه از او هستیم و درعالم زر همه به او متصل می گردد. به دریا بنگرم دریای تو بینم ...

 
پس جهت ارتباط با آفرینش یک سری مراحلی باید انجام گردد تا از خودشناسی انسان به خدا برسد و آن مراحل عبارتند: اگر در دایره کائنات هو می کشیم بدین معناست که یادی کردیم از مولا علی (ع) و مدد جستیم از خدای مولا علی (ع) – اگر چرخی می زنیم جهت دل به توحید سپردن است که همان چرخ در سماع حضرت مولوی است (سعنی اوج دوار به سوی معبود) که بسیار زیبا فرموده اند:

رقصی کنید ای عارفان چرخی زنید ای منصفان
قومی چو دریا کف زنان جون موجها سجده کنان

اگر در محیط و مرکز دایره می نشینیم شکرکذاری می کنیم از معبودمان، اگر پای بر زمین می کوبیم، یعنی خواهش های نفسانی خودمان را زیر پا گذاشته ایم تا خالص شویم جهت دیدار با یار، اگر دستی می افشانیم این از سر شوق وصال معبود است. پس از حرکت انسان به پویایی می رسد. مصداق آیه شریفه لیس الانسان الا... که این حرکت در سماع مولوی موجب شادی روح و صفای دل و پاکی قلب می گردد و در حرکات موزون متبلور است. اجرای موسیقی به ویژه سرنا و دهل در این حرکات دراماتیک چاشنی کار است. اوشار، اوفر، یک چکه، حتن (شیر بیشه کوهستان)، دوره و ... ضرب آهنگ های حرکات موزون ماست. در آئین های حماسی مردم خواف جز عشق به خدا و حقیقت چیز دیگری وجود ندارد. حرکت هی همبه یک حرکت سلحشوری است که با فریادهایی چون (هی، سی و ...) همراه است و این بدان معناست که باید شیر بیشه کوهستان در اجتماع آمادگی مبارزه با هر آفتی را داشته باشدو جهت رسیدن به استقلال فکری و اجتماعی باید رزم کرد. و این امر حماسی و عرفانی باعث می گردد تا انسان از فرش به عرش برسد همانطوریکه در کشت گندم و هنگام درو، استقلال درو می کنیم، در حرکات آیینی، این خود گواهی است بر این مدعا که بی نیازیم غیر از به واحد و دیگر هیچ.

ختم کلام: جایی که موسیقی خیمه میزند، عقل نقشی ندارد و این خود صفای سینه می خواهد.


سربرست گروه

اینجانب علیرضا صنعتی رودی متولد 1346 از ولایت خواف محروم و مرزی-متاهل-ساکن خواف،بازیگری را از دوران ابتدایی در دبستان شروع کردم.چند تئاتر مدرسه ای را کارگردانی و بازیگری نمودم.در دوران متوسطه مقام اول کارگردانی و مقام سوم بازیگری را در استان کسب نمودم.و با اعزام به اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر و گذراندن یکدوره آموزش مقدماتی و کوتاخ بازیگری علاقه ام دو چندان شد. با ایفای دو نقش کوتاه در سریال تلویزیونی روایت عشق در کنار اساتید و بازیگران با سابقه خراسان و ایفای نقش هانی ابن هانی و مردان مکی و نیز همکاری با مرکز صدا و سیمای خراسان در ساخت مجموعه چراغون و نماهنگ سرو خرامان و مجموعه تلویزیونی آئینی ورشرنگ و همچنین ساخت یک فیلم کوتاه ویدیویی بنام سلیم جان مرا بر آن داشت تا به فکر تشکیل یک گروه جوان و منسجم بیفتم و با توکل به خدا در سال 78 با نمایش خیابانی ورشرنگ که برگرفته از آداب و رسوم قدیمی مراسم عروسی ولایت خواف بود در جشنواره بین المللی تئاتر فجر کشور شرکت نمایم و بیشتر به کارم دلگرم شوم و در واقع نطفه علاقه ام به کار نمایش خیابانی در همان سال بسته شد و دو دوره متوالی مسئولیت انجمن نمایش خواف را بعهده داشتم. در سال 71 با راه اندازی سینما در خواف و همه موارد باعث شد که کار نمایش را بطور جدی دنبال کنم چون به قول بزرگی: نمایش بنای سینماست و خوشحالم از اینکه در برنامه های فرهنگی،هنری در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور فعالیت داشتم.تنها هدفی که از اجرای برنامه های محلی و فولکلور دارم فقط به فقط حفظ سنت ها-یادآوری و پرداخت نو به مسائل قدیمی و سنتی ولایت خواف در خراسان بزرک است.انتخاب و حضور در ترکیب اصلی هیئت مدیره انجمن سینما داران استان خراسان از سال 81 یکی دیگر از افتخارات خدمتی اینجانب می باشد.


اسامی گروه ورشرنگ به شرح زیر می باشد:
استاد علی جان مرادیان رودی - سرنا
فاروق مرادیان رودی - دهل
خليل الرحمن زيرك - حرکات موزون
مطهر صنعتي - حركات موزون ، رباعي
یار محمد راحت طلب رودی - حرکات موزون
عبدالقادر عبدی رودی - حرکات موزون
غلام رضا تمدن رودی - حرکات موزون
محمود رضا صنعتی رودی - دایره - حرکات موزون
علیرضا صنعتی رودی - حرکات موزون - سرپرست گروه
الله داد بهنام زاده - سرنا
عبدالحسین مرادیان - دهل
حبیب الله توکلی - حرکات موزون
غلام رضا صنعتی - حرکات موزون


برای آشنایی بیشتر با این گروه هنری و مشاهده تمامی جشنواره ها و همایش هایی که این گروه در آنها به ایفای نقش  پرداخته  است اینجا راکلیک کنید.

جهت برقراری تماس با گروه ورشرنگ می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
سرپرست گروه: علیرضا صنعتی رودی      09153179340

خراسان رضوی - شهرستان خواف - گروه ورشرنگ - علیرضا صنعتی رودی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

ایران مجری /گنجور مجریان/ نوروز نامه / پیامک های نوروزی/

روزها نو نشده کهنه تر از دیروز است / گر کُند یوسف زهرا نظری ، نوروز است

لحظه ها در تپش تاب وتب آمدنش / آسمان چشم به راه قدمش هر روز است

اللهم عجل لولیک الفرج  .  نوروز ۱۳۹۰ بر شما مبارک


ایران مجری /گنجور مجریان/ نوروز نامه / پیامک های نوروزی/

سال خود را با بهترین ۷سین آغاز کنید:

سلام قولا” من رب الرحیم  ، سلام علئ موسى و هارون، سلام علئ ابراهیم ، سلام علئ نوح فى العالمین ، سلام علئ المرسلین  ،سلام علئ إلیاسین  و  سلام هی حتى مطلع الفجر

مقالات دیگر...