اصول بهداشتی و رژیم غذایی مهم برای شما که فردا یک سخنرانی مهم دارید؟

سلامتی و بهداشت صوت مجریان
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

 10 رهنمود مهم اصول بهداشتی در رژیم  غذایی  از فریبا علومی یزدی برای شما که فردا یک سخنرانی مهم دارید؟

 این نکات را از هر زمان زودتر قبل از سخنرانی یا مجریگری رعایت کنید حنجره ی آماده تری خواهید داشت .

 1- شب قبل ازسخنرانی یک غذایی ساده و کم حجم میل فرمایید .

یک آبگوشت ساده ( دیزی کم چرب ) پیشنهاد ماست .

 2- بعد از غذا ومسواک زدن با آب نمک رقیق و ولرم چند دفعه غرغره کنید و با آب نمک استنشاق کنید.

 3- افراد سیگاری سیگارخود را به حداقل برسانند و  دفعات بیشتری غرغره و استنشاق با آب نمک رقیق و ولرم را انجام دهند.

اگر ریه های شما عفونی و پر از خلط است از شربت خلط آور ، زیرنظر پزشک استفاده نمایید.

 4- اگر احسا س می کنید که صدای شما طبیعی نیست (به زودی انواع صداها (  معمولی –  طبیعی –  زیبا –  بیمار) ) از قرص گیاهی مکیدنی آلتادین درشب قبل و ساعتی قبل از سخنرانی استفاده نمایید. (یک استفاده کننده حرفه ای صدا باید همیشه آلتادین با خود بهمراه داشته باشد.)

 5- اگر رفلکس معده دارید توصیه ی ما به شما نوشیدن یک یا 2 لیوان شیرسرد به جای شام می باشد . اگر شیر سرد به شما سازگار نیست از کشک پاستوریزه به میزان 5 قاشق میل فرمایید و از خوردن میوه جات خام اجتناب کنید.

 6- دوش گرفتن با آب گرم قبل از خواب توصیه می گردد. ولی چنانچه در صبح این کار را انجام  دادید سعی کنید با وسواس موهای سر و  گوش و بینی خود را با سشوار خشک نمایید مخصوصا در پاییز و زمستان.

 7- ازگام صدایی که می خواهید با آن درسخنرانی استفاده نمایید درمنزل استفاده ننمایید وبا صدای آهسته صحبت نمایید . به تارهای صوتی خود استراحت بدهید.

 8- شب را زود بخوابید و سحرخیز باشید (شما به عنوان یک کاربر حرفه ای صدا به 9 الی 10 ساعت استراحت مطلق نیاز دارید)، بعد از ادای فرایض دینی و نماز ، روزتان را با غرغره آب نمک شروع نمایید و یک لیوان شیر پاستوریزه  ولرم میل نمایید ، همچنین شما می توانید یک لیوان حریره نشاسته میل فرمایید.

حریره نشاسته : یک قاشق غذاخوری نشاسته را دریک  لیوان آب سرد حل نمایید . آن را برای مدت یک دقیقه بجوشانید ( چند قل بزند) بدون استفاده از شیرینی یا هرگونه افزودنی بگذارید ولرم شود تا به شکل ژله روان درآید. آن را به تدریج  با قاشق میل فرمایید ونشانه های اثرگذارآن را ببینید.

 9- اگرمشکوک به شروع سرماخوردگی هستید ، سریع دو عدد قرص استامینوفن کدیین را مصرف نمایید .اگر دیدید یک تب خال روی لبان زیبای  شما نشسته ، سریع نصف استکان آبلیمو بنوشید و روی آن یک لیوان آب برای بهداشت تارهای صوتی  میل فرمایید. اگرمشکوک به شروع عفونت لثه و دندان هستید به سریع ترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه نموده و آمپول ضد التهاب بزنید ولی قبل از آن ، دهان شویه و یا آب نمک رقیق شاید کار گشا باشد.

 10- صبحانه را با یک صبحانه سبک از نان و کره یا خامه میل نمایید بدون آنکه از مرباجات یا عسل استفاده نمایید. از نوشیدن قهوه و چای درحد امکان خودداری نمایید و به جای آن قبل از صبحانه ، شیشه قهوه را با یک نفس عمیق استشمام کنید تا تجربه ی گران سنگی را به یادگار از ما داشته باشید.


روزتان را با یک آهنگ شاد و مهیج و نرمش شروع کنید ، به خودتان لبخند بزنید ، به ده نفری که در مسیر محل سخنرانی شما هستند ، لبخند بزنید و ببینید چگونه انرژی شما روی مخاطبا نتان اثرگذار خواهد بود .

سخنرانی باشکوه را با نکته های فریبا علومی یزدی تجربه کنید.

شما شایسته تجلیل هستید!!!

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !