چند توصیه مهم برای بهتر برگزار شدن مراسم قرعه کشی در فروشگاه های و مجتمع های تجاری از نوید امینی

Blog
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

چند توصیه مهم برای بهتر برگزار شدن مراسم قرعه کشی در فروشگاه های و مجتمع های تجاری از نوید امینی
خدمت عزیزانی که مقاله مربوط به هرچه بهتر اجرا شدن برنامه قرعه کشی با اهدا جوایز نفیس شرکت های مختلف و برند های موجود بازار را مطالعه می فرمایند ؛درود می فرستم .
خرسندم که تجربیات خود را در جهت هر چه بهتر انجام شدن مراسم در اختیار شما قرار می دهم .نکات بسیاری جهت بهتر برگزار شدن این برنامه ها وجود دارد که نکات اصلی به شرح ذیل می باشد .
 فروشگاه ها و مجتمع های تجاری معمولا در طول سال چند دفعه قرعه کشی می کنند و در این میان برند های معتبر همیشه پای اصلی این جوایز هستند .چنانچه برگزار کنندگان چنین مراسمی دقت لازم را نداشته باشند تمام اهداف مراسم قرعه کشی از دست خواهد رفت. بنابراین لازم است تا با به کار گیری یک تیم متخصص برنامه قرعه کشی بهترین لحظات را برای مخاطبان فراهم نمود.
 • برای انجام یک قرعه کشی باید از قبل سناریوی خاص آن را با توجه به تعداد جایزه ها و تعداد تقریبی مخاطبان فراهم نمود. در این خصوص لازم است تا از تجربیات قبل استفاده  نمایید.
 •  تیم برگزار کننده و مجری برنامه باید به اطلاعات و قوانین قرعه کشی اشراف کامل داشته باشد .بنابراین لازم است تا هماهنگی های قبلی در این خصوص  انجام گردد.
 • برای مراسم قرعه کشی توصیه میشود از نوازنده صحنه برای ایجاد شور و هیجان بهتر در جمع  استفاده نمایید. نوازنده صحنه می تواند با نوازندگی خوب فضای بین صحبت هاب مجری را پر کند و در هنگام اعلام نام برنده ها با نواختن ریتم خاص به شور مراسم بیفزاید.
 • سیستم صدابرداری و حتی نورپردازی خوب از الزامات یک  برنامه خوب می باشد. چنانچه شما بهترین تیم برگزارکننده را دعوت نمایید ولی سیستم صوت نتواند همکاری مناسبی را داشته باشد ،شما در اجرای برنامه موفق نخواهید بود.
·         لوازم  اضافی که باید آماده نمایید :
·         سه راهی و  کابل برق بلند تا پشت سکوی قرعه کشی
·         میکروفون بی سیم و یا سیم دار جهت مجری
·         میز و صندلی برای ناظر قرعه کشی
·         کلیپ  سرود ملی و قران
·         استند چاپ شده با ابعاد حد اقل دو در دو متر به مساحت 4 متر مربع  برای دیوار استیج.
·         بنر خوش آمد گویی برای پیشانی استیج
·         ایجاد یک استیج مناسب حداقل با ارتفاع یک متر از کف و حداکثر یک متر و نیم از کف به مساحت 24 متر مربع
·         تهیه و یا اجاره گردونه قرعه کشی ویا جام و ظرف های شیشه ای به تعداد لازم
 •  در کنار بخش های مختلف برنامه برای ایجاد تنوع می توان از هنرمندان ، بازیگران و ... نیز دعوت کرد تا در برنامه حضور داشته باشند و تماشاچیان انرژی لازم را برای شادی در برنامه به دست آورند .
 •  تمام برگه های قرعه کشی باید در گردونه قرار داشته باشد و زمان تحویل برگه ها و شرکت در قرعه کشی تا 1 ساعت قبل از شروع برنامه تعیین گردد تا برنامه ریزی شما منسجم و منظم باشد .
 • هنگام قرعه کشی باید تمام اموری که انجام می شود توسط ناظران به صورت مکتوب و هم چنین تصویربرداران به صورت تصویری ثبت و ضبط شود .
 • تعداد جوایز و ترتیب قرعه کشی باید قبل از شروع برنامه به اطلاع مجری برسد و مجری نیز موظف است در آغاز برنامه قرعه کشی به مخاطبان و تماشاگران اعلام نماید .
 • برندگان جوایز برای دریافت جوایز باید حتما کارت قرعه کشی و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند و با ارائه آن جوایز خود را تحویل بگیرند.بنابراین قبل از دعوت از مخاطبان باید این موارد به اطلاع آنها برسد.
 • برای اجرای چنین برنامه هایی باید کنداکتور و جدول زمان بندی مناسب تهیه گردد تا در پایان مراسم دچار کمبود زمان و یا فشردگی قرعه کشی نشوید .
 • برای باشکوه برگزار شدن مراسم و همچنین اکرام مخاطبان از صندلی های مناسب و نوارتشریفات استفاده نمایید و فضای مراسم را از دیگر قسمت های فروشگاه جدا نمایید.
 •  سیستم سرمایش و گرمایش و هم چنین دکور صحنه می تواند به هنگام اجرای برنامه ذهن مخاطب را مشغول کند و باید با در نظر گرفتن تمام شرایط طراحی شود .
 • از مراسم خود فیلم و عکس مناسب تهیه نمایید تا در مراحل بعد بتوانید استفاده های تبلیغاتی مناسب را از مراسم ببرید.
از عوامل فروش و پرسنل اضافی درخواست نمایید تا در مراسم شرکت نموده و همکاری مناسب را با مجری برنامه و عوامل برنامه داشته باشند و در اقدام هماهنگ نسبت به تشویق و ترغیب مخاطبان اقدام نمایند.
در پایان برنامه نیز می توان گزارش کامل را توسط مجری و یک دوربین پرتابل انعکاس داد . به طوری که مجری درکنار برندگان قرار گیرد و با آنها مصاحبه کند یا اینکه می توان اگر جایزه خیلی ارزشمند و نفیس باشد به طور مثال برای دریافت اتومبیل یا کلید منزل ، مجری یا گزارشگر به همراه برنده  جایزه در محل حضور پیدا کند و عکس العمل وی را به طور  مستند ،ثبت و ضبط نمایید .
در پایان توصیه می کنم که با انتخاب زود هنگام  و به موقع تیم اجرایی و رزرو اقلام برنامه ، با کمال آرامش و در نهایت انضباط رویداد خود را مدیریت کنید و از هزینه های اضافی نیز صرفه جویی خواهد شد. 

 باشگاه مجریان و هنرمندان ایرانمجری افتخار دارد که با ایجاد یک پایگاه صنفی و استفاده از مجریان و کارگزاران حرفه ای در خصوص برپایی هر گونه قرعه کشی و اهدای جوایز ، برندهای شما را به نحو شایسته ای معرفی نماید تا خاطره ای ماندگار  در اذهان مخاطبان شما به یادگار بماند.