تعریف کنفرانس

تنظیمات نوشتاری
کنفرانس (Conference)...
 1-کنفرانس یعنی مجلسی که تشکیل می شود برای آنکه کسی مطالب علمی را برای دیگران بیان کند . معنی دیگر آن اجتماع و انجمنی از عده معدودی برای بحث در مسایل سیاسی ،‌اجتماعی و فنی می باشد.کنفرانس کوچکتر از کنگره است . ضمنا" به اجتماع گروهی از متخصصان فن برای شور و بحث در باب مسائل فنی و یا اجتماع جمعی ازسیاست مداران ، روسای دولتها ،‌وزیران به منظور حل یک مسائله سیاسی داخلی و بین المللی کنفرانس نیز اطلاق می شود .
 2 ـ کنفرانس‌
در اصل‌ به‌ معنی‌ مقایسه‌ است‌ اما اصطلاحاً به‌ مجالسی‌ اطلاق می‌شود که‌ در آن‌ عده‌ ای‌گردهم‌ آیند و برای‌ حل‌ مسایل‌ گوناگون‌ به‌ گفتگو پردازند .فعلاً این‌ کلمه‌ بیشتر در موردمجالسی‌ بکار می‌ رود که‌ عده‌ ای‌ سیاستمدار گردهم‌ آیند و در باره‌ مسایل‌ مختلف‌ بین‌ المللی‌ به‌ بحث‌ و مذاکره‌ بپردازند مانند کنفرانس‌ سران‌ کشورها ، کنفرانس‌ وزرای‌خارجه‌ کنفرانس‌ نمایندگان‌ چند دولت‌ . قابل‌ ذکر است‌ به‌ جلساتی‌ که‌ برای‌  تنویر افکار مردم‌ دایر می‌ شود و در آن‌ شخصی‌ درباره‌ یک‌ مسئله‌ علمی‌ یا اجتماعی‌ یا اقتصادی‌ سخنرانی‌ می‌ کند کنفرانس‌ می‌ گویند .
کلمه‌کنفرانس‌ از این‌ نظر مترادف‌ با لفظ‌ سخنوری‌ است‌ همچنین‌ جلسه‌ ای‌ را که‌ شخصیتی‌ به‌سئــوالات‌ روزنامه‌ نگــاران‌ یا نمــایندگان‌  خبرگزاریها پاسخ‌ می‌ دهد  کنفرانس‌ مطبوعاتی‌ گویندای‌ را که‌ شخصیتی‌ به‌سئــوالات‌ روزنامه‌ نگــاران‌ یا نمــایندگان‌خبرگزاریها پاسخ‌ می‌ دهد  کنفرانس‌ مطبوعاتی‌ گویند.