ششمين كنفرانس بين‌المللي روابط عمومي

آرشیو
تنظیمات نوشتاری

ششمين كنفرانس بين‌المللي روابط عمومي ايران صبح امروز در محل سالن همايش‌هاي صدا و سيما به مدت دو روز انجام پذيرفت.

 

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام‌ و المسلمين علي محمدي - نماينده محترم ولي فقيه و رييس سازمان اوقاف و امور خيريه - در مراسم افتتاحيه اين كنفرانس با بيان اين كه اساس روابط عمومي، انسان است و پيامبر اكرم (ص) نيز افراد را به سوي روابط عمومي انساني هدايت مي‌كند، اظهار كرد: اسلام تنها ديني است كه بنيان خود را بر اجتماع نهاده و هيچ يك از شئون زندگي بشر را بدون تكليف و راهنما رها نكرده است. وي با بيان اين كه انسان از ميان تمامي موجودات جاندار، موجودي است كه بايد اجتماعي زندگي كند و اين از فطرت بشر برخواسته است، گفت: تاريخ بشر گواه بر اين است كه انسان اجتماعي زندگي كرده و آثار باستاني و تمدن بشري شاهدي بر اين قضيه است و قرآن كريم با بهترين بيان از اين حقيقت خبر داده است. او با بيان اين‌كه جهت برگزاري روابط خوب بايد مساله انفاق را سرلوحه امور خود قرار دهيم تصريح كرد: دلسوزي نسبت به يكديگر، پرهيز از شايعه‌افكني و جوسازي، تعهدپذيري و احساس مسووليت نسبت به يكديگر و حفظ عزت و عزتمداري، حفظ اتحاد و انسجام و پرهيز از اختلاف، پرهيز از ستمگري و ستم‌پذيري از ديگر مبناي اصول روابط عمومي انساني محسوب مي‌شود. رييس سازمان اوقاف و امور خيريه در بخشي از سخنان خود درباره‌ي‌ مبناي روابط عمومي انساني از ديدگاه پيامبر اكرم (ص) اظهار كرد: تمسك به فرمان الهي، سازگاري با اصولي نظير تقوا و پاكدامني، دوري از گناه از ستم و رعايت عدالت انصاف از جمله اصول مورد نظر در بحث روابط عمومي انساني محسوب مي‌شود.

 

وي گفت: در طول تاريخ رهبران معصوم و پيروان آن‌ها بخشي از اموال خود را وقف كردند كه در جمهوري اسلامي اين كار خير به شكل گسترده‌اي مورد استفاده قرار گرفته است.

 

به گزارش ايسنا همچنين مهدي باقريان - دبير كل ششمين كنفرانس بين‌المللي روابط عمومي - با بيان اين كه نخستين كنگره جهاني كارگزاران روابط عمومي كشورهاي اسلامي سال آينده در كوالالامپور برگزار مي‌شود، اظهار كرد: ‌دبيرخانه اجرايي اين كنگره در ايران برقرار شده است. وي با بيان اين كه اين كنگره با حضور كشورهاي اسلامي برگزار مي‌شود و ايران نقش فعالي در اين زمينه دارد، گفت:‌ دپارتمان‌هاي روابط عمومي و ارتباطات جلسات بسيار مهمي در ماه‌هاي گذشته براي برگزاري اين كنفرانس برگزار كرده‌اند و هم اكنون پيوند خوبي بين بخش‌هاي علمي و حرفه‌يي در زمينه روابط عمومي برقرار شده است. او همچنين در ادامه درباره نحوه برگزاري كنفرانس و اهداف و محوري آن‌ توضيحاتي ارائه كرد.

 

به گزارش خبرنگار ايسنا همچنين در اين كنفرانس پروفسور علي‌اكبر فرهنگي پيرامون نقش روابط عمومي در توسعه انساني سخنراني كرد. وي در بخشي از سخنان خود با بيان اين كه براي غلبه فرهنگي مفهوم توانمندسازي منابع انساني در كشورهاي در حال توسعه مطرح شده است، اظهار كرد: مفهوم فرهنگ و فقر فرهنگي به تدريج مورد بازبيني‌هاي مجدد قرار گرفته و تحقيقاتي زيادي درباره‌اش انجام مي‌شود. او با طرح اين پرسش كه چگونه روابط عمومي و دانش ارتباطات مي‌تواند ما را به جايي برساند كه در دهه اول هزاره سوم مدعي شويم كه حداقل گام‌هاي قابل ملاحظه‌اي براي پر كردن فاصله بين فقر‌ و‌ غنا برداشته‌ايم گفت:‌ ما به عنوان كارگزاران ارتباطات ايده‌هاي سازنده بسياري داريم كه اين ايده‌ها مي‌تواند زندگي جوامع مختلف را متحول كند و بايد كشورهاي در حال توسعه را متقاعد كرد كه زندگي آن‌ها ايده‌آل نيست و آن‌ها را بايد متقاعد كرد كه به سمت نيازهاي خود بروند.

وي در بخش از سخنان خود با تعريفي از روابط عمومي گفت:‌ روابط عمومي كوشش مديران يك سازمان براي ترغيب مردم يا نفوذ در افكار آنان از طريق كاربرد وسايل ارتباطي است تا آن كه مردم نظر خوبي نسبت به آن سازمان داشته باشند و آن را محترم شمارند و حمايت و پشتيباني كنند؛ در فراز و فرودها كنار آن باقي بمانند و اين تعريفي خوبي است از يك دانش انساني كاربردي كه تلاش مي‌كنند كه در افكار مردم نفوذ كنند. فرهنگي ادامه داد: به عبارت ديگر روابط عمومي عبارت است از تلاش‌هاي آگاهانه و برنامه‌ريزي شده براي استقرار و كسب تفاهم ‌متقابل بين يك سازمان وگروه‌هاي مورد نظر آن.

مجريگري اين كنفرانس  را فريبا علومي يزدي به عهده داشتند كه با استقبال بي نظير مخاطبان مواجه شد.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و سخنوری


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !