دراین قسمت از هزار و یک نکته سخنوری به چگونگی نوشتن یک متن قانع کننده می پردازیم.

قبل از شروع بحث باید چند نکته را یادآوری کنم. نخست اینکه درست است که شما می خواهید به دفاع از یک یا چند مطلب بپردازید و صحت آنها را تأیید نمایید اما این دلیل نمی شود که  سایر دیدگاهها و عقاید را تخطئه کنید. فقط سعی کنید  با ارائه دلیل و مدرک درستی و برتری دیدگاه  خود را اثبات نمایید اما تلاش نکنید که برای افزایش تآثیر گذاری  کلام خود در ابراز حقایق اغراق نمایید.

ادامه مطلب...

هیچ حسی بدتر از این نیست که  بعد از پایان سخنرانی ،جزوات سخنرانی خود را در سبد کاغذهای باطله ببینید. با رعایت نکات زیر از فریبا علومی یزدی جزوات شما بیشترین تأثیر گذاری را خواهد داشت. 

ادامه مطلب...

بعد از انجام سخنرانی چه کارهایی باید انجام دهیم؟ از فریبا علومی یزدی

معمولا آماده سازی قبل از سخنرانی به ايجاد يک سخنرانی موثر می انجامد. اما اگر زياد سخنرانی می کنيد، آنچه را بعد از سخنرانی انجام می دهيد می تواند به شما کمک کند که سخنران خوب و تاثير گذاری باشيد.

ادامه مطلب...

سخنرانان لازم است تا همانند همه افراد یک جامعه یک سری از اصول آداب اجتماعی را رعایت نمایند . علاوه بر آن ؛ نکات خاصی برای این قشر از مردم وجود دارد که یادآوری آن کمک می کند تا در انظار دیگران بهتر دیده شوند.

ادامه مطلب...

مراقب آنچه می گوييد باشيد! سلسله نکات تخصصی  برای سخنرانان از دکتر فریبا علومی یزدی

بسيار مهم است که در سخنرانی تان مراقب آنچه می گوييد باشيد.لغات و گفتار اشتباه می تواند اعتبار شما را تحت تاثير قرار داده و هر تاثير مثبتی که سخنان شما می توانست داشته باشد را از بين ببرد.

ادامه مطلب...

مخاطبان را نرنجانيد!

هيچ سخنرانی دوست ندارد که باعث آزار و رنجش مخاطبان باشد، اما در هنگام سخنرانی بعضی افراد مورد آزار واقع می شوند. يک سخنران برای جلوگيری از آزار و اذيت مخاطبان چه کارهايی می تواند انجام دهد؟

ادامه مطلب...

 اگر شما زياد سخنرانی می کنيد، لحظاتی وجود دارند که ممکن است احساس کنيد که صحبت هايتان کسل کننده می شوند و  شور و ذوقی در کلامتان وجود ندارد.اگر اين گونه شود نياز داريد که از موضوعات جديدی که باعث ايجاد شور و شوق در شما می شوند استفاده کنيد و بنابراين سخنرانی خود را مهيج تر کنيد.

از اينکه صحبت هايتان خشک و جدی شود خودداری کنيد. از فریبا علومی یزدی

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...