شش پیشنهاد برای چگونگی برخورد با غم واندوه از دست دادن نزديكان

کنار آمدن با تغییرات
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

شش  پیشنهاد برای چگونگی برخورد با غم واندوه از دست دادن نزديكان


1-درک کنید و بپذیرید .

غم و اندوه را باید پذیرفت اگر شخصی از نزدیکانتان را از دست داده اید و احیانا عکسی از او درخانه دارید آن را روی دیوار خود قرار دهید تا با نگاه کردن به آن به یاد خاطرات خوش بیافتيد ، با این کار یاد و خاطره ی او را دردل خود زنده خواهید کرد. هیچگاه افرادی را که به آن ها علاقه ی زیادی دارید مخفی نکنید.

2- به زندگی خود ادامه دهید.

سعی کنید با غم واندوه ناشی از دست دادن یکی،  کنار بیايید به کار و زندگی خود ادامه دهید و برغم و اندوه خود غلبه کنید.3-  خاطره ای به یاد ماندنی از او در ذهنتان ایجاد  کنید .

روز به خاک سپردن آن عزیز سعی کنید محیط اطرافش را با گلهایی که بسیار دوست داشت پرکنید تا هر وقت به سر مزار او می آيید خاطره ی گل های رنگارنگ در اطراف مزارش در ذهنتان ایجاد شود.از ايجاد بلبشو و گريه هاي زار  بپرهيزيد و با سكوت معنا دار خود ، برايش دعا بخوانيد و او را با قرائت قرآن بدرقه نماييد.

4- به خودتان در دور کردن غم واندوه کمک کنید

هرچقدر  هم این غم شدید باشد چاره ای جز ادامه ی زندگی ندارید. به تفریح بروید و خودتان را شاد کنید و از شاد شدن خود احساس گناه نکنید هرکاری را که فکر می کنید با انجام آن می توانید غم و اندوه را از خود دور کنید انجام دهید.

5- خندیدن در هنگام غم و ناراحتی مشکلی ندارد احساسات خود را بیرون بریزید.


اگر با مسائل طنز روبرو شدید بخندید احساس خود را در خود خفه نکنید. با كودكان  توجه خاص نماييد و سعي كنيد آنها را  شاد نگه داريد تا به آنها و خودتان كمك كرده باشيد.

6- شما تنها نیستید :


وقتی کسی را از دست می دهید فکر می کنید شما تنها کسی هستید که با چنین فاجعه ای روبرو شدید اگر بعد از چند روز به قبرستان بروید خواهید دید که در عرض مدت بسیار کمی ، تعداد زیادی در آنجا به خاک سپرده شده اند.

اگر دوستانتان می خواهند به شما کمک کنند و در غم شما شریک شوند به خاطر داشته باشید که هریک از آنان ممکن است روزی چنین وضعیتی را تجربه کرده باشند شما نیز با آنان همدردی کنید.

 

 

آيا مي توانيد حدس بزنيد چرا اين نكته ها ، در آموزش سخنراني و مجريگري گنجانده شده اند.؟؟؟؟

با ما باشيد و موفقيت را گام به گام تجربه كنيد و در نكته هاي هوش هيجاني  ،رويش  جوانه هاي امنيت روحي و رواني را براي سخنور شدن ، تجربه نماييد. شايد بزودي شما از استاداني باشيد كه بايد مطالب بالا را تدريس كنيد. بنابراين با دقت نكته ها را دنبال كنيد و از هيچ كدام به آساني نگذريد.

شما شايسته تجليل هستيد.

 

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !