10 پیشنهاد برای سازگاری با تغییرات

کنار آمدن با تغییرات
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

10 پیشنهاد برای سازگاری با تغییرات

1- برای تغییر آماده باشید .

جهان به سرعت درحال گذر است و همواره در معرض تغییر افرادی که با این تغییرات بهتر سازگار می شوند ، راحت تر می توانند به زندگی خود ادامه دهند. حتما افرادی را دیده اید که شغل خود را به خاطر نپذیرفتن تغییر ، از دست داده اند و یا درارتباطات خود دچار مشکل شده اند چون نمی خواستند تغییرات را بپذیرند.2- چیزهای کوچک را تغییر دهید.

عادت از خصوصیاتی است که همه ی ما به آن مبتلا هستیم ، رنگ های مشابه ، اتومبیل های مثل هم ویا لباسهای یک جور می خریم هرشب از یک مسیر به خانه برمی گردیم .سعی کنید تغییر را از همین چیزهای کوچک ، شروع کنید .رنگی متفاوت بپوشید ساعت را روی دست دیگرتان ببندید ، ازحمل و نقل عمومی برای رفتن به محل کار استفاده کنید. به تغییرات عادت کنید.

3- حس های ناخوشایند را تحمل کنید.


تغییرات جدید ممکن است موجب ناراحتی شما شوند ، اینگونه ناخوشایندی ها راتحمل کنید به این احساسات خیلی توجه نکنید به عنوان مثال اگر بستن ساعت روی مچ دست دیگر موجب ناراحتی شما می شود تحمل کنید بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

 4- بعضی از چیزها را تغییر ندهید.

اگر با تغییرات بزرگی مواجه هستید، بعضی چیزها ي معمولي را تغییر ندهید مثلا به همان كافي شاپ مورد علاقه ی خود بروید ، اتومبیل  خود را نگه دارید، هر روز در همان ساعت بلند شوید .این کار موجب می شود تا شما حس امنیت ، کنترل و ثبات را طی تغییرات بزرگ حفظ کنید.5- با افراد مثبت اندیش همراه شوید

سازگاری با تغییرات هنگامی که همه ی اشخاص را طرف شما مدام از تغییرات شکوه دارند بسیارسخت است بیشتر با کسانی همراه شوید که با تغییرات موافقند.6- علت تغییرات را پیدا کنید

شاید به علت عدم نیاز به تغییر آن را نپذیرید با افرادی که راحت تغییرات را می پذیرند صحبت کنید درمورد علت با آن ها حرف بزنید.7- تغییرات را بپذیرید بدون این که علت آن ها را دریابید

گاهی اوقات ، مخصوصا در شرایط کاری ممکن است علت تغییری مشخص نباشد ، حتی افراد با تجربه نیز ممکن است علت را ندانند به جای این که عصبانی شوید و به خود صدمه بزنید بهتر است بدون دانستن علت ، تغییر را بپذیرید


8 - جریان تغییر را دنبال کنید :

تغییرات انواع مختلفی از عکس العمل ها را درپی دارندف حتی تغییرات خوب که خودتان برگزیده اید نیز موجب ایجاد احساس ترس ونگرانی در شما خواهند شد . اینگونه عکس العمل طبیعی هستند . از جمله این تغییرات مهم که باعث نگرانی می شوند می توان به ازدواج ، مهاجرت به کشور با شهردیگر ورها کردن شغل بعد از 10 سال اشاره کرد اینگونه تغییرات را بپذیرید وسختی ها را تحمل کنید.

 

9- خودتان را مسبب تغییرات ندانید.(براي مديران)

در محیط کار تغییراتی مانند نقل مکان ، تغییر در سازمان و حتي اخراج ، تغییراتی هستند که مستقیما مربوط به شما نیستند این گونه تصمیمات علت های سیاسی یا اقتصادی دارند . پس همیشه یک شعار روی صفحه ی مانیتور خود قرار دهید. " اين مربوط به شخص من نیست ، اين بازي سیاست است "

 

10- مسئولیت مدیریت تغییرات خود را به عهده بگیرید.(مديران و دولتمردان)

سازمان ، مدیران و افرادی هستند که مسئولیت تغییرات را به دیگران محول می کنند . با کارمندان برای ایجاد تغییرات مشورت نمی شود و یا در مورد تغییرات به آنها هشدار داده نمی شود در نتیجه نباید مسئولیتی را به آن  ها در این زمینه واگذار نمود مدیریت تغییر را خود تان به عهده بگیرید. لیستی از تغییرات خوبی که طی سال های گذشته به آن دست یا فته ا ید ، تهیه کنید و به دیگران نشان دهید . گروهی تشکیل دهید و با جنبه های خوب و بد تغییرات خداحافظی کنید . سعی کنید به بهترین نحو تغییرات را مدیریت کنید حتی اگر دیگران از عهده ی آن به خوبی برنیامده باشند.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !