5نکته عالی ديگر برای ايجاد ارتباط شبکه ای همراه با یک شاه کلید

مکا لمه و ارتباط با ديگران
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

5 نکته عالی ديگر برای ايجاد ارتباط شبکه ای توسط فريبا علومی يزدی

1. لباسی بپوشيد که باعث شود مردم نزديکتان بيايند.

لباسی چشمگير بپوشيد. می توانيد لباس را به خاطر رنگ، طراحی، و يا سبک آن بپوشيد. هر چه که می پوشيد، اطمينان يابيد که مناسب موقعيت شما باشد. کسی که لباس غیر رسمی و با طرح و رنگ سبک در انظار مردم ظاهر می شود، به مردم اجازه می دهد که درباره او صحبت کنند.

 

2. طوری رفتار کنيد که انگار ميزبان هستيد؛ مردم را به يکديگر معرفی کنيد.

حتی خجالتی ترين افراد نيز می توانند نقش ميزبان را بازی کنند. فقط وانمود کنيد که مهمانی برای شماست، حتی اگر حاضرين يکصد نفر باشند. وقتی که مردم وارد می شوند به آنها خوش آمد گويی کنيد، آنها را به صرف غذا و نوشيدنی دعوت کنيد. و از آنها بپرسيد که آيا چيزی نياز دارند؟ افرادی را که می شناسيد پيدا کنيد و آنها را به بقيه حاضرين معرفی کنيد. و سپس از آنها نيز بخواهيد تا خود را معرفی کرده و خود را به افراد بيشتری معرفی کنند. پس از گذشت مدتی، واضح است که شما باعث ايجاد رابطه بين افراد شده ايد. بهترين بخش ماجرا اين است که شما فردی هستيد که بيشترين لذت را برده ايد، و يا اگر بعدا رابطه شغلی ايجاد شود، به بهترين شکل خواهد بود.

3. از نظرات و نصايح ديگران استفاده کنيد؛ آنچه استفاده کرديد را گزارش دهيد و نتيجه را اعلام کنيد.

بيشتر مردم دوست دارند که نصيحت کنند و يا نظراتشان را به اشتراک بگذراند. با اين کار فرصت تعريف کردن تجربه های شخصی شان را دارند و يا باعث می شود که احساس مفيد بودن کنند چرا که شما از نظرات آنها استفاده کرده ايد. شما شانس اينکه قهرمان باشيد را داريد.......... هم به خاطر اينکه ثابت کرده ايد که به آنچه که آنها می گويند ارزش داده ايد، هم به خاطر اينکه شما هميشه به دنبال شانسی برای جذب دانش جديد بوده ايد. در هر صورت، این یک موقعيت بُرد – بُرد است.

اگر يکی از دوستانتان با تجربه است از نصيحت ها و نظرات او استفاده کنيد. به آنچه او می گويد خوب گوش داده و عمل کنيد و بعد به او بگوييد که سفارش او چگونه برايتان مفيد واقع شده است. اگر نمی دانيد که داستان او چگونه با موقعيت شما مرتبط است، به او بگوييد که من شانس فکر کردن به نصيحت هايتان را داشتم، چگونه بايد آنها را به کار بندم؟ اگر شما دوباره به او برنگرديد، شايد برای دفعه ی بعد با تامل و ترديد بيشتری شما را راهنمایی کند و اين اتفاقی است که شايد دوست نداريد حادث شود.

4. به عنوان منبعی برای رجوع کردن باشيد.

آيا تا به حال کسی از شما نام لوله کش، متخصص برق، دکتر، وکيل، سخنران، پرستار بچه و يا سوالاتی اين چنينی پرسيده است؟ سعی کنيد که منبعی برای پاسخ دادن باشيد. شروع به تهيه ليستی کنيد و البته از افرادی نام ببريد که آنها را می شناسيد و تجربه همکاری با آنها را داشته ايد.در مورد اتفاقاتی که در جامعه پيرامونتان می افتد، مجلات مختلف و سرويس های در دسترس اطلاعاتی کسب کنيد. پا به پای اخبار و حتی حوادث کم اهميتی که ممکن است مردم را تحت تاثير قرار دهد پيش برويد و از آنها آگاه باشيد.

5. پی گيری کنيد: با کسانی که دوستشان داريد و يا کسانی که می توانيد با آنها رابطه شغلی ايجاد کنيد در ارتباط باشيد.

اگر به طور پيوسته کسی را دوست داريد، اگر شانسی برای ايجاد رابطه شغلی داريد و اگر می بينيد که می توانيد رابطه دوستی و همکاری ايجاد کنيد. می توانيد اين کار را از طريق فرستادن ايميل، تلفن، و يا نوشتن يادداشت انجام دهيد. همچنين می توانيد با فرستادن هديه ای اين کار را انجام دهيد.

اگر خواسته باشم یک شاه کلید از ده شاه کلید ارتباطات موثر ، که قولش را به شما داده بودم لوح دهم  باید بگویم از دادن هدیه مناسب دریغ نفرمایید. کسی تا کنون فریبا علومی یزدی را بدون هدیه دیده است؟اگر هدیه ای نداشتم یک سبد محبت نثارشان کرده ام . شما چه طور؟

 


آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !