بازسازی اعتماد به نفس بعد از جدایی

اعتماد به نفس و عزت نفس
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

5 نکته :چطور می توان اعتماد به نفس خود را بعد از جدایی دوباره بدست آورد؟

طلاق تجربه ی تلخی است که اعتماد به نفس را تا حد زیادی کاهش می دهد . تنهایی ، افسردگی ، استرس ، اضطراب وعصبانیت ازجمله مشکلات روحی هستند که یک فرد در این وضعیت ممکن است با آن درگیرشود . به نکات زیر توجه کنید.

  1- قدمی بردارید ، هرچه که باشد.

تاثیر طلاق بسیارشدید است ، همه چیز از نظرشخص طلاق گرفته ، سیاه ومشکل به نظرمی رسد اگر به چنین مشکلی برخورد کردید حتما خودتان را با کاری مشغول کنید ، هرحرکتی که مثبت ومفید باشد موجب تغییر درحال شما خواهد شد ، با قدم اول می توانید قدم های بعدی را نیز بردارید . منتظرنمانید تا احساستان خود به خود تغییر کند وهمه چیز خوب پیش رود ، خودتان باید کاری کنید تا احساس خود را تغییر دهید.

 

2- با دوستان خود به تفریح و ورزش بروید

 به خصوص کسانی که علایق مشترکی با شما دارند ، به هرچیزی که علاقه دارید به سراغ همان بروید . اگر به تنیس علاقه دارید ، تنیس بازی کنید ، اگر علاقه مند به شرکت درمباحث اجتماعی هستید ، در این گونه جلسات شرکت کنید . دوستان جدید پیدا کنید و روابط جدید را آغلز کنید . با این کارهم خودتان از انجام کاری که مورد علاقه تان است لذت می برید و هم دیگران جذب شما می شوند . اگر می خواهید دیگران شما را بشناشند و مشهور شوید و موقعیتی کسب کنید ، درسازماندهی کاری ، شرکت کنید و یا درجلسه ای سخنرانی کنید . افرادی که صحبت می کنند خیلی سریع تر از شرکت کنندگان معمولی شناخته می شوند .

 

3- تلخی وناراحتی را دوراندازید.

 تلخی وناراحتی افراد را زشت و کریه می سازد . والبته برای او زیان آورنیزهست ، ناراحتی موجب می شود که هم به خودتان و هم به دیگران آسیب برسانید . انتقام هیچ گاه لذت بخش نیست . تلخی وناراحتی مثل این است که شما سمی بخورید و سپس انتظارداشته باشید که دیگران بمیرند . اگربه دنبال انتقام گرفتن باشید ، درحقیقت به خود صدمه زده اید ، احساس انتقام را درخود درک کنید و با آن مقابله نمایید . اگر احساس ترس ، زود رنجی ، ناامنی ،  نگرانی و یا عصبانیت دارید باید اینگونه احساسات را درک کنید تا بتوانید با آن مقابله نمایید . یاد بگیرید که چطور احساسات خود را راحت بیان کنید ، با دیگران مشورت کنید .

 

4- لیستی از چیزهایی که درآنها موفق هستید را تهیه نمایید.

اگر تا به حال با شخص برای مدتی زندگی کرده باشید پس ازمدتی یکسری ازکارها و مسوولیت را به او خواهید سپرد  و به او اعتماد خواهید داشت . اگر ناگهان تنها شوید ، احساس تنهایی و نا امنی و فقدان اعتماد به نفس برشما غلبه خواهد کرد، اما اگر هرشب قبل از رفتن به رختخواب کارهایی را که درطول روز با موفقیت به انجام رسانیده اید ، یادداشت کنید وپس از یک هفته آن را بخوانید پس ازمدتی شما لیستی بلند از کارهایی که قادر به انجام  هستید خواهید داشت . با خواندن این لیست ، اعتماد به نفس درشما افزایش پیدا می کند.

 

5- مهارت های جدید را فرا گیرید.

مهارت های خود را به روزکنید . اگر به مهارت های جدیدی درزندگی یا محیط کار، نیازمندید حتما آنها را یاد بگیرید . به خاطر نداشتن مهارت افسوس نخورید . افراد در هر سنی می توانند مهارت های مختلف را بیاموزند با فرا گرفتن مهارت های جدید ، اعتماد به نفس نیز در شما تقویت خواهد شد.

اگر می خواهید دیگران شما را بشناشند و مشهور شوید و موقعیتی کسب کنید ، درسازماندهی کاری ، شرکت کنید و یا درجلسه ای سخنرانی کنید . افرادی که صحبت می کنند خیلی سریع تر از شرکت کنندگان معمولی شناخته می شوند .

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !