آیا شما از صحبت کردن در جلسات خودداری می کنید؟درجلسات ابراز عقیده می کنید؟ آیا مردم از افکار و عقاید شما خبردارند؟ جلسات وقایع مهمی هستند ونقش مهمی را در شناخته شدن شما ، کسب احترام و آشکار کردن نظرات و نیاز های شما دارند.صحبت نکردن درجلسات احتمال نادیده گرفتن شما ر ا به دنبال خواهد داشت .

ادامه مطلب...

مراحل رهايي ازاحساس عزت نفس پايين

به اعتقاد روانشناسان اشخاص موفق کساني هستند که حقيقتا خود خودشانند و باطناً آزادند و وارسته . واشخاص ناموفق و شکست خورده کساني هستند که حقيقتاً منکر خويشتن خويش هستند و شادي و نيروي حاصله از درستکاري و صداقت نسبت به خود را نپذيرفته اند .

ادامه مطلب...

5 نکته :چطور می توان اعتماد به نفس خود را بعد از جدایی دوباره بدست آورد؟

طلاق تجربه ی تلخی است که اعتماد به نفس را تا حد زیادی کاهش می دهد . تنهایی ، افسردگی ، استرس ، اضطراب وعصبانیت ازجمله مشکلات روحی هستند که یک فرد در این وضعیت ممکن است با آن درگیرشود . به نکات زیر توجه کنید.

ادامه مطلب...

عزت نفس و کودکان برگرفته از سایت فراصبا

در دوره کودکي که از مهمترين دوره هاي زندگاني بشر است گذشته از زمينه ارثي، محيط نقش بسزايي در تربيت کودک دارد و نخستين محيطي که کودک در آن زندگي را آغاز مي کند، خانواده است. والدين به خصوص مادر نقش به سزايي در تربيت کودک دارند از ديد اسلام کودکان بر اساس فطرت پاک خود زمينه پذيرش خير، نيکي و تربيت اسلامي شکوفا کردن زمينه هاي فطري کودکان مي باشد و هر گونه انجراف از فطرت بر اساس تقصير يا قصور والدين صورت مي گيرد. \"کل مولد يولد علي الفطره حتي يکون ابواه يهودانه و ينصرانه و يمجسانه[1]\" هر فرزندي بر اساس فطرت سليم اسلامي زاده مي شود و اين پدر ومادرند که او را به يهوديت، نصرانيت و مجوسيت سوق مي دهند.

ادامه مطلب...

رهنمود های سریع پیشگیری از اضطراب برای مجریان و سخنوران  در قبل و زمان اجرای برنامه:از فریبا علومی یزدی

برای جلوگیری سریع  از اضطراب راه های فراوانی وجود دارند که در افراد گوناگون مختلف اند. از نکات اختصاصی  هزار و یک نکته فریبا علومی یزدی  موارد زیر هستند.این مقاله به طور کامل در گلگشت سخن مجریان نیز مورد بررسی قرار گرفته است و راه های برطرف نمودن اضطراب به صورت علمی ، مورد بررسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...