4 نکته مهم در اجرای صحنه برای مجریان

مجري صحنه
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

 شما قرار است مجری صحنه یک کنفرانس - جشنواره - شب شعر و سمینارهای علمی ، یا اتفاقاتی از این قبیل باشید .

 چه افتخارات مسرت بخش و چه اندازه دلهره ور؟   امیدوار باشید!

 اگر به راهنمایی های زیر توجه نمایید شما یقیناً یک خاطره ی با شکوه از اجرایتان در اذهان مخاطبان به جای می گذارید.

پس بدرخشید چنان که شایسته ی آنید.

 1- نقش خود را به عنوان مجری صحنه MC بدانید .مجريگری چيست ؟ مجری صحنه کیست؟

نقش یک مجری این است که مراسم را پویا نگه دارد ، انرژی مخاطب را بالا نگه دارد ، اطمینان حاصل نماید که همه چیز بی اشکال می رود، کمک کند تا مخاطب احساس کند از او استقبال می شود ، کمک کند سخنرانان احساس کنند از آنها قدر دانی می شود و.....

کار مجری به این سادگی نیست که تنها حواسش به ساعت باشد و اطلاعات بدهد.-2 گروه های شرکت کننده و مخاطبان و حامیان مالی و معنوی را شناسایی کنید .به آنها باید خوش آمدگفت. نه با یک خوش آمد گویی کلی  بلکه با ذکرمشخصات و اطلاعات دقیق مثلا:

عرض خیر مقدم و شاد باش دارم خدمت عزیزانی که از اقصی نقاط ایران به ویژه پر

سنل شرکت پارس آذرخش که از پایتخت ایران به پایتخت معنوی ایران ; مشهد مقدس این آستان ملک پاسبان حضور به هم رسانده اند.

3- به خواسته های مخاطبان اشاره کنید.

نشان دهید که می دانید مخاطبان شما در چه شرایطی هستند و منتظر چه چیزهایی هستند؟ اگر شما مجری یک کنفرانس علمی هستید و الان نزدیک به پذیرایی است و به شما اطلاع داده می شود ارتباط ویدیو کنفرانس با پرفسور........... برقرار شده است ،

شما باید بگویید:

با توجه به سخنرانی های تخصصی و نزدیک بودن به زمان پذیرایی با رفع اشکال فنی و برقراری ارتباط مستقیم ویدیو کنفرانس می دانم برخی از شما آماده ی رفتن به سالن پذیرایی هستید ولی همکاران به من اطلاع داده اند هم اکنون ارتباط ما با آمریکا از طریق ویدیو کنفرانس برقرار شده است ، لذا ضمن تشکر از بردباری شما توجه شما را به سخنان ارزشمند پرفسور ..............از دانشگاه .......... جلب می نمایم .

 

یا مثلا در یک کنسرت موسیقی وقتی بعضی از افراد انتظار زیادی کشیده اند، شما بیان می نمایید:

...ضمن تشکر از سعه ی صدر و تشویق های گرم شما از همه ی عزیزان از تاخیری که در شروع کنسرت بوجود آمد عذرخواهی نموده و می دانم که مشتاقید ، صدای گرم هنرمند پرآوازه ی کشور عزیزمان استاد مسلم موسیقی جناب آقای .......... را بشنوید.4- به نقطه ی نظرات مخاطبان اشاره کنید:

در یک کنفرانس علمی مخاطبان ممکن است به یک سخنرانی گوش کنند و نظری مخالف سخنران در ذهنشان ایجاد گردد. بعضی وقت ها لازم است شما به عنوان یک مجری صحنه بتوانید این موضوع را باز کنید و مخاطبان را از فضای موجود بیرون آورید.شما می توانید چیزی شبیه به این بگویید:

شما ممکن است فکر کنید این برنامه ها خوب است ولی زمان بر /خوش بینانه هستند من اطمینان دارم از سخنان ارزشمند جناب آقای دکتر ................ جانشین محترم نماینده ی ایران در سازمان بهره وری آسیایی و عضو موسس و رییس هییت مدیره انجمن توسعه بهره وری ایران که با ارایه ی آمارهای جذاب و الگوهای جهانی نشان خواهند داد که موضوع بهره وری چقدر سریع می تواند محقق شود ; لذت و بهره ی کافی خواهید برد.

 

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !