12 نکته که مجری قبل از شروع کنفرانس باید بررسی کنید

مجري صحنه
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

برای دیدن 12 نکته در مدیریت اجرایی قبل از مراسم اهدای جوایز جشنواره هاکلیک فرمایید.

 12 نکته که مجری قبل از شروع کنفرانس باید بررسی کنید.

1-مجری باید یک ساعت قبل از شروع کنفرانس اعلام حضور نماید.

شما دعوت شده اید تا باری از دوش مسوولان همایش بردارید نه اینکه فشار عصبی بر آنها تحمیل کنید.دیر آمدن نشانه مهم بودن شما نیست.تنها بیان و رفتار شما، نشان شاخص شما به عنوان یک مجری حرفه ای است.

 

 

2-مجری باید با عوامل اجرایی کنفرانس در بدو ورود هماهنگ گردد.بررسی نمودن سین نهایی برنامه الزامی است.معمولاً در کنفرانس ها به دلائل مختلفی ، سین برنامه تغییر می کند.

 

3- اسامی سخنرانان را بررسی نمایید. شما باید روی نام میهمانان حساس باشید.شما باید اسامی خاص را بشناسید و در مورد آنها سوال کنید.برای مثال آقا یا خانم  نیماحسنی را آقای" نیما حُسنی" می نامید یا خانم" نیماحَسنی" یا آقای "نیما حَسنی" یا خانم"نیما حُسنی".اگر خوش شانس باشید اشتباه تایپی ندارید.یکی از وظایف مهم مجری برنامه، نام بردن  صحیح  نام اشخاص است.

 

4- در جشنواره ها که تعداد زیادی لوح و تندیس اهدا می شود ،گاهی اوقات پسوند های اسمها مشکل ساز می شود.بعضی از نام های اقلیت ها و محل ها مربوط به مناطق مختلف ایران برای مجری نامفهوم است در چنین شرایطی از عوامل اجرایی درخواست کنید از شخص مورد نظر سوال کنند و وظیفه شما این است که نام او را اعراب گذاری کنید.

 

5-از کیفیت صدا و میکروفون اطمینان حاصل نمایید.شما مجاز نیستید وقتی برای شروع برنامه پشت تریبون قرار می گیرید 123 بگویید یا فوت کنید.

 

6-هماهنگی با مسوول صدا  برای پخش زیر صدا چنانچه لازم دارید.توجه داشته باشید شما باید زیر صدای خودتان را متناسب با صوت و لحن خود بشناسید.

 

7- بررسی تریبون و زیر پایی چنانچه لازم دارید.

برای کسانی که قد بلندی ندارند پیشنهاد می گردد از زیر پایی استفاده نمایند تاهم تسلط بیشتری داشته باشند و در موقع صحبت کردن بر همه فضا و مکان و اشخاص اشراف و احاطه داشته باشند.در ضمن به یاد داشته باشید اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

افرادی که قد بلند هستند باید به فکر یک بازوی میکروفون بلند باشند تا مجبور نباشند سر خود را خم کنند. خمیدگی سر باعث گرفتگی صدا خواهد شد.

 

8-احتیاجات ضروری خود را مانند wc برطرف نموده ، تلفن همراه خود را در حالت سکوت تنظیم نمایید.

 

9- به نظام آراستگی خود توجه کنید و خانم ها پوشش خود را کنترل نمایند و آقایان به موی سر و محاسن خود توجه نمایند و کنترل نهایی را انجام دهند.بعضاً دیده می شود مجریان اقا دکمه کت خود را وقتی ایستاده اند، باز می گذارند.این موضوع نشان از عدم اگاهی شما به آداب معاشرت تلقی می شود.( یه زودی  آیین تشریفات و آداب معاشرت مجری در 1001 نکته).

 

10-فراهم نمودن بطری آب در کنار صندلی یا میز خود.توجه داشته باشید بطری آب در کنار تریبون برای مواقع اضطراری و سخنرانی های طولانی مدت است و شما به عنوان یک مجری حرفه ای مجاز نیستید از آب روی تریبون در انظار همگان بنوشید.

 

11- هماهنگی با قاری و جلب نظر او به اینکه شما به عنوان یک مجری حرفه ای مدیریت زمان را دارید و نام او را یاد داشت نمایید تا بعد از شروع برنامه در موقع خودش از وی تشکر کنید.

 

12- حالا شما آماده اید برای یک اجرای عالی و با اعتماد به نفس بالا.شما اکنون کنترل اوضاع را در دست دارید بهتر است آرام بر روی صندلی خود بنشینید و به ضمییر ناخود آگاه خود دستور دهید " باید بهترین مجریگری خود را به منصه ظهور برسانم".از وقت خود استفاده نمایید و مطالب بروشور کنفرانس را مطالعه نمایید.

راستی؟!!! شما کارت ویزیت به اندازه کافی دارید؟

 6 نکته مهم درباره تمرین سخنرانی و مجریگری

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !