متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

پردیس سخن فریبا علومی یزدی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

بسم الله الرحمن الرحیم و هو الحبیب

بیا ز شوق محبت در طلیعه ی مهر/ ترانه ساز دل غمگسار هم باشیم

کنون که بانگ صداقت ز لطف می آید/ بیا، بیا که در این دوره یار هم باشیم

به نام آن حبیبی که زندگی را در عشق، عشق را در دوستی، دوستی را در محبت و محبت را در قلب قرار داد. ( و یحبهم و یحبونه )

و سپاس و ستایش کردگاری را سزاست که بر پیوستگی ذرات بنیاد هستی نهاد و با پیوند جان ها بوستان زندگی را بارور ساخت و رشته ی مهر و دلبستگی را به شیرازه ی زناشویی استوار کرد و گلشن خانواده را به لبخند کودک صفا بخشید.


ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

و درود فراوان بر روان تابناک پیامبر پاک و خاندان گرامیش باد که پیمان همسری را به دستور آسمانی استوار فرموده و این پیوند مبارک و مقدس را وسیله ی بقای نوع بشر قرار داد.

( الحمد لله الذی یفعل ما یشاء )

و درود و سلام و سپاس بر توای پدر و مادر مهربان که عمرت وفاست، مهرت دنیاست، قلبت صفاست  و در نگاهت محبت هاست. تو را می ستایم و گام های باصفایت را ارج می نهم.

این جانب فریبا علومی یزدی عرض شادباش و خیرمقدم دارم محضر ارزشمند یکایک شما عزیزان، سروران محترم ، مدعوین گرامی خصوصا محضر گرانقدر جناب آقای دکتر حاجی بابایی، مقام عالی وزارت آموزش و پرورش و رییس محترم شورای عالی انجمن اولیا و مربیان و هیات همراه، و .....................


 

  ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

ادامه: همایش بزرگداشت روز ملی خانواده که به مناسبت سالروز نزول سوره ی مبارکه ی ( هل اتی، انسان ) 25 ذی الحجه امروز برگزار می گردد، در راستای اجرای برنامه های تحولی وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین و با توجه به تحکیم بنیان خانواده و تقویت نقش  و جایگاه اولیای دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت است که بر اساس شیوه نامه ی انتخاب خانواده های موفق امروز برگزار می گردد و از خانواده های منتخب دانش آموزان تجلیل می شود.

این همایش پربار و ماندگار به مدد و همت رفیع و منیع سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه ی مشارکتهای مردمی و خانواده و با مساعدت و مشارکت اداره ی کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از بامداد تا ظهر امروز به منصه ی ظهور می نشیند که امید است مطمح نظر شما آموزندگان دانش و پرورندگان بینش قرار گیرد.

خانواده سر پناهی است که سرشار از عطر لبخندهای من و توست. خانواده همین شانه های مهربانی است که تکیه گاه دلتنگی های ناگهانی من و توست. خانواده آغوش گرمی است که تمام عمر پناه لحظه های تنهایی است. خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی در جامعه می تواند بنای توسعه ی منابع انسانی را پایه ریزی کند و تکریم این نهاد موجب استحکام این واحد اجتماعی شده است. در بزرگداشت این روز همین بس که شان نزول آیه ی مبارکه ی ( هل اتی ) در سوره ی مبارکه ی ( انسان ) راجع به خانواده و استحکام پایه های آن است.

شمس ضحی، امام هدی، نور هل اتی/ چشم خدا و نفس نفیس پیمبر است

از بذل عنایت و لطف  و عاطفت شما بسیار سپاسگزارم.

ضمن تشکر از صوت ملکوتی جناب آقای ............. از مربیان قرآنی که با طرح وزیر محترم آموزش و پرورش جذب مدارس قرآنی شده اند؛ در کمال احترام دعوت می نمایم از سرکار خانم فرشته حشمتیان معاون محترم وزیر و رییس بزرگوار سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه ی مشارکت های مردمی و خانواده به جایگاه تشریف بیاورند. با تشویق شایسته از جانب شما - متشکرم


 ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

میان برنامه:

ای پدر، ای مادر :

من به رفتار شما می نگرم ،دیده ام شاهد اعمال شماست،بهر من نیک و بد از کار شما معلوم است،نه چنان می شوم آخر که شما می طلبید

ای پدر ، ای مادر:

من در آیینه ی چشمان شما ،  آن چه اندر دلتان می گذرد، می خوانم،بهتر آن است که با من همه صادق باشید،تا نگیرد دل من رنگ ریا

ای پدر، ای مادر :

بینتان همدلی ار باشد و مهر، من چو گل در برتان شادابم، مگذارید که الفت ز میان برخیزد، من پریشان شوم و آشفته ، نقض پیمان نکنید، که خدا بین شما عهد مودت بسته است

ای پدر، ای مادر:

با کسی هیچ قیاسم نکنید،هر گلی بویی و رنگی دارد، نقش من با دگران یکسان نیست

ای پدر ، ای مادر

در جهان، من تک و بی همتایم، احتیاجم همه پوشاک و غذا تنها نیست، من به آرامش، چو غذا محتاجم ، من محبت ز شما می خواهم


ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

 متن مجری میان برنامه:

از آنجا که انسان اصالتا اجتماعی آفریده شده است برای یک زندگی فعال و موثر، پر نشاط و فرح بخش نیازمند برقراری ارتباط با دیگران است. اولین جوانه های ارتباط بین انسان ها در حریم خانواده پدیدار می گردد و بهترین خاستگاه روابط سالم و مطلوب بر اساس اصول مذکور خانه و خانواده است. رابطه ی زن و شوهر سرچشمه ی عواطف و بستر گیراترین و جذاب ترین ارتباط هاست. تعامل بین زن و شوهر جلو ه گاه همراهان طریق کمال و رهروان کوی وصال است. رابطه ی زن و شوهر آمیزه ای از زیباترین تلاقی چشم ها، گیراترین تبادل کلام ها، هماهنگ ترین تپش قلب ها، همسوترین اندیشه ها، استوارترین گام ها، و پر رمز و رازترین محرمیت ها، رابطه ی زن و شوهر معنایی از درس وفا، آیینه ای از مهر و صفا، تصویری از همه ی جاذبه ها و نمایشی از همه ی قابلیت هاست. رابطه ی زن و شوهر یعنی برخوردارشدن از آراسته ترین، زیباترین، راحت ترین، پردوام ترین، و گرمابخش ترین لباس ها. زن برای شوهر لباسی زیبا و جذاب و شوهر برای زن پوششی آراسته و برازنده است.

با امید به اینکه ارتباطی صمیمی ، پرجاذبه، حکیمانه، خردمندانه و هنرمندانه بین خود و همسرمان برقرارنماییم و آینده ای درخشان و فروزان برای فرزندانمان به ارمغان آوریم.


ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

 متن مجری میان برنامه:

خانواده در اسلام بهترین جایگاه و موقعیت برای زندگی، تربیت و بالندگی نسل آینده ی جامعه است که ریشه در تعالیم دینی و غنای فرهنگی ما دارد.

خانواده یک کانون مقدس است که می بایست حریم آن را حفظ کرد و برای استحکام، پایداری   و صیانت از حدود آن برنامه ریزی نمود و جدیت به خرج داد.

خانواده نخستین کانون موثر در رشد و تکوین شخصیت فرزندان است هم چنان که مدرسه نیز نخستین و مهم ترین سازمان رسمی و موثر در تعلیم و تربیت نسل آینده است.

با امید به اینکه، با هماهنگی بین دو نهاد خانواده و مدرسه تسهیل و تسریع و ارتقای کمی و کیفی فعالیت های حوزه ی تعلیم و تربیت در نیل به اهداف تعلیم و تربیت اسلامی فراهم شود.

به عنایت نظری کن که من دلشده را/ نرود بی مدد لطف تو کاری از پیش


ایران مجری | گنجور مجریان و سخنوران | پردیس سخن | متن مجری روز خانواده از فریبا علومی یزدی

اشعار مفید:

یا رب به حق مصطفی سلطان جمع انبیا                         تاج الوری نور الهدی شمس الضحی بدر الدجی

یا رب به حق حیدر صفدر امیر المومنین                            تاج سپهر هل اتی خورشید برج اِنَّما

یا رب به حق فاطمه ام الحسین والحسن                        بنت النبی زوج الولی فخر البشر خیر النسا

یا رب به مردی حسن هادی دین ذوالمنن                        سبط النبی بدر السخی چشم و چراغ مرتضی

یا رب به نا حق ریخته خون حسین بن علی                     شاه شهید تشنه لب مظلوم دشت کربلا

کز لطف خود بر عاصیان امت احمد ببخش                       خاصه به جمع حاضرین یا ربّنا واغفرلنا

مطالب مرتبط:

آشنایی با روز خانواده و تکریم بازنشستگان

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !