متن مجری علمی - روز بتن - کنفرانس ملی

پردیس سخن فریبا علومی یزدی
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

logoبه نام خدایی که جان آفرید/ به لطفش زمین و زمان آفرید

و سپاس و ستایش خالقی را سزاست که رخصت برگزاری چهارمین کنفرانس ملی بتن را به ما عطا فرمود. ( ربنا الذی اعطی کل شی خلقه ثم هدی )

عزیزان ، بزرگواران ، صاحبان علم و طالبان عمل درود و سلامتان باد.

این جانب فریبا علومی یزدی عرض خیرمقدم و شادباش دارم محضر ارزشمند یکایک شما عزیزان، صاحبنظران ، فعالان و دست اندرکاران در صنعت عظیم بتن.

روز سترگ بتن را تبریک و تهنیت عرض می نماییم و یاد و نام و خاطره ی خطیر زنده یاد دکتر احمد قالیبافیان  که دُرّه نادره و گوهر یکدانه ی عرصه ی صنعت شگفت و شگرف بتن بوده است   را گرامی می داریم.

نام نیکو گر بماند ز آدمی/ به کزو ماند سرای زرنگار


ایران مجری / گنجور مجریان و سخنوران / پردیس سخن /متن تخصصی اجرای علمی در روز بتن

این همایش با هدف ........... و به مدد و همت  رفیع انجمن بتن ایران  از بامداد تا پسین امروز به منصه ی ظهور می نشیند.

برگزاری سخنرانی های عمومی و تخصصی ، معرفی طرح های برتر بتنی کشور، تجلیل از شخصیت های برتر بتنی و تقدیر از برگزیدگان مسابقات دانشجویی از جمله برنامه های این همایش است.
همچنین برگزاری نمایشگاه  و نیز کارگاه های تخصصی با موضوع های ............................. از بخش های جنبی این همایش خواهد بود.

از توجه شما بسیار سپاسگزارم.

 

ضمن تشکر از قاری برجسته ی کشوری جناب آقای محمد رضا قریشی در کمال احترام دعوت می نمایم از جناب آقای دکتر محسن تدین رییس محترم همایش به جایگاه تشریف فرما شوند. ( با تشویق شایسته از جانب شما. )

با تشکر  از سخنان سازنده جناب اقای ................... رییس بزرگوار چهارمین کنفرانس ملی بتن و رییس انجمن بتن ایران.از رب جلیل صحت و سلامت برای ایشان تمنا دارد.

چند لحظه سکوت نمایید.

بهترین و صمیمانه ترین خیر مقدم ها را که از اعماق قلب و دل و جانمان بر می خیزد پذیرا باشید.
امروز گرد هم جمع شده ایم تا گرامی داریم  روز ملی بتن را .  16 مهر ماه  روز ملی بتن بر تلاش گران این عرصه مبارک باد .

شما در فواصل برنامه می توانید از پیام یکی از مقامات بتنی کشور استفاده نمایید. یا می توانید از چکیده ی مقالات سخنرانان که احتمالا در کتابچه ی همایش چاپ شده است در حد یک پاراگراف استفاده نمایید. یا می توانید متناسب با موضوع سخنرانی مطلبی را از سایت ها معتبر استخراج نمایید.

« صنعت ساختمان و پروژه­های عمرانی به گواهی آمار و ارقام، از لحاظ سرمایه و حجم نیروی انسانی درگیر، بزرگترین صنعت در کشور می­باشد. رشد سریع جمعیت و افزایش تقاضا، نیاز به کاهش زمان تحویل پروژه­های عمرانی و کاهش زمان برگشت سرمایة سرمایه­ گذاران و عواملی از این قبیل باعث شده ­اند تا ضرورت ایجاد تحول در این عرصه بیش از پیش احساس شود.

سازه هایی که امروزه در ایران به کار می روند اکثرا اسکلت فولادی و یا بتنی دارند اگر چه به دلایل متنوع سازه های با اسکلت بتنی بیشتر رایج شده اندواز آن گذشته حتی در سازه های با اسکلت فولادی معمولا انجام کارهای بتنی و بتن ریزی غیر قابل اجتناب است.از طرفی کنترل کیفیت فولاد معمولا در کارخانه سازنده صورت گرفته و نیروهای کاری کارگاه نقشی در آن ندارند.در حالی که نوع و مرغوبیت بتن ارتباط مستقیم با دو مسءله اساسی دارد،یکی نسبت اجزایی که در ساخت بتن به کار گرفته شده و دیگری مسایل و ریزه کاری های اجرایی در اختلاط اجزا،ساخت بتن ،حمل و ریختن بتن و مراقبت از بتن رعایت شده است.از همین جا دانش تکنولوژی بتن به خصوص برای مهندسان و تکنسین های عمران و نیز سایر نیروهای دست اندر کار مسایل ساختمانی مشخص می شود.»

 • با این مقدمه  دعوت می نمایم از جناب آقای دکتر علی حیدری عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد و معاون سابق عمرانی دانشگاه ........  تا ما را از سخنان گهربار خود بهره مند کنند. خواهشمندم ایشان را تشویق برجسته نمایید. متشکرم

با تشکر  از سخنان ارزنده جناب اقای دکتر علی حیدری عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد و ...  (سمت کامل )در قسمت های بعدی شما می توانید با پخش موسیقی زیرصدا و خواندن متن زیر اجرای شعف انگیزی را داشته باشید.
«... كودك بودم پدرم مردی سرشناس بود. وقتی اشغالگران تبریز را اشغال كرده بودند مردمان در منزل ما جمع شده بودند و هركس حرفی می زد - كلمه ای كه همراه با نگرانی، خیلی بر زبان ها جاری بود «وطن» بود. طنین كلام «وطن» آن مردمان همیشه در گوشم صدا می دهد...»
مقدمه ای که شنیدید بخشی از سخنرانی دکتر مهدی قالیبافیان درجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بود. دکتر قاليبافيان فوق ليسانس خود را در رشته راه و ساختمان از دانشکده فنى دانشگاه تهران و دکتراى مهندسى ساختمان هاى بتن آرمه را از دانشگاه فرانسه اخذ کرد.
در ادامه اگر می توانید متن را به صورت روان و صحیح به صورت اخباری بخوانید ؛ این متن را ادامه بدهید در غیر این صورت  به پاراگراف آخر بسنده کنید.

ساختمان معروف فيليپس در خيابان انقلاب تهران به عنوان نخستين ساختمان بتن آرمه در ايران، ساختمان روزنامه اطلاعات، سازمان تأمين اجتماعى و چند بيمارستان از جمله اقدامات آغازين فعاليت هاى مهندسى دکتر قاليبافیان به شمار مى رود.
دکتر قاليبافيان که در زمره پژوهشگران کميته اروپايى بتن (فدراسيون بين المللى بتن کنوني) بود، گواهينامه مطالعات عالى مکانيک فيزيک تجربى را با احراز رتبه اول دريافت کرد و با توجه به اهميت تز دکتراى وى، انستيتو فنى ساختمان و ساخت و ساز عمومى فرانسه تز دکتراى قاليبافیان را چاپ و منتشر کرد.
علائم قراردادى اتصالات در ساختمان هاى فلزى که اکنون به عنوان استاندارد کشورى مورد استفاده قرار مى گيرد به همراه 13 استاندارد ملى در موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتى کشور، از جمله کارهاى ماندگار دکتر قاليبافیان است.
وى که همزمان با فعاليت هاى معمارى ، در دانشکده فنى دانشگاه تهران نيز تدريس مى کرد، با همکارى دکتر پرويز سليمانى آزمايشگاه مصالح ساختمانى دانشکده را راه اندازى کرد. تأسيس نخستين پايگاه تحقيقاتى دانشگاهى ، دوام و پايدارى بتن و همچنين ارايه واحد دانشگاهى "بهسازى ساختمان ها" که در دانشکده فنى دانشگاه تهران، هم اکنون نيز تدريس مى شود در زمره يادگارهاى علمى دکتر قاليبافيان به شمار مى رود.
دکتر قاليبافيان که تا روزهاى پايانى عمر پربارش به تدريس و طراحى ساختمان هاى صنعتى سنگين و کنترل سازه هاى ساختمانى بلند و خاص اشتغال داشت در سال 1384 از طرف گروه مهندسى فرهنگستان علوم به عنوان مهندس برجسته عمران برگزيده شد و طى مراسمى به دريافت لوح فرهنگستان مفتخر گردید.
از دکتر قاليبافيان که نخستين رييس شوراى مديريت جامعه مهندسان مشاور ايران پس از انقلاب اسلامى بوده است بیش از 20 کتاب و نشریه به زبانهای فارسی و فرانسوی و بیش از 80 مقاله به زبانهای فارسی ، انگلیسی و فرانسوی درباره طرح، اجرا و بهسازى ساختمان ها به رشته تحرير درآمده است.


دكتر مهدی قالیبافان پدر بتن ایران (۲۱ خردادماه 1386) بر اثر بیماری دارفانی را وداع گفت ، «وطن» سرمایه عظیمی را ناباورانه از دست داد و ما مانده ایم و حیرت و غفلت. گرچه زندگی او سراسر تلاش، روشنی و صداقت بود و خود و شاگردانش خدمات زیادی به «وطن» كرده اند اما ما زندگان باید در این فراق سخت، «صبر با تدبیر» و «تفكر در عمق و ماهیت زندگی» پیشه كنیم. همه باید به این سوال بیاندیشیم  كه آیا باید منتظر باشیم كه تك گل هایی مانند دكتر قالیبافیان ظاهر شوند و ما را تنها بگذارند یا برنامه ریزی برای ایجاد گلستان های پایدار پرگل برای وطنمان داشته باشیم؟


ای وطن ای مادر تاریخ ساز                         ای مرا بر تو خاک تو روی نیاز

ای کویر تو بهشت جان  من                          عشق جاویدان من ، ایران من

ای ز تو هستی گرفته ریشه ام                          نیست جز اندیشه ات، اندیشه ام .نکته: در کلمات آخر مصراع آخر تن صدای خود را پایین بیاورید و دستان خود را با زاویه مخاطبان در انتهای سالن باز نمایید(کف دست رو به سقف ) و سکوت نمایید تا همه دست بزنند. شما مجاز به گفتن کلامی نیستید تا دست زدن تمام شود و درآن زمان بگویید " سپاسگزارم ".


به ادامه کنفرانس برگردید و با دعوت هر سخنران و انتخاب نکات کلیدی وی ، او را به سخنران بعدی متصل نمایید به نحوی که مخاطب بتواند حد اکثر استفاده را از کنفرانس ببرد.

 

 • دعوت می نمایم از مهندس................   (سمت کامل ) به جایگاه  تشریف فرما شوند و ما را از سخنان ارزشمند خود بهره مند فرمایند. با ترنم دستان مهرانگیز تان . سپاسگزارم.
با تشکر  از سخنان ارزنده جناب اقای مهندس................   (سمت کامل )
 • در این بخش دعوت میکنم از مهندس اقبالی مدیر محترم آموزشی انجمن بتن اصفهان ، تشریف بیاورند به جایگاه و ما را از سخنان ارزشمند خود بهره مند سازند . با تشویق سایسته از جانب شما .سپاسگزارم.
با تشکر  از سخنان عالمانه و محققانه جناب اقای مهندس................   (سمت کامل )

ایران مجری / گنجور مجریان و سخنوران / پردیس سخن /متن تخصصی اجرای علمی در روز بتن

سپاس گفتن و قدردانی کردن از کسانی که برای پیشرفت و بالندگی جامعه گام برداشته اند یا در خدمت به همنوعان  کوشیده اند وظیفه ای انسانی و اخلاقی و خصلتی پسندیده است. بویژه قدردانی از کسانی که در پیشرفت، توسعه، اقتدار، عزت و سربلندی مردم و میهن عزیز ایران سهمی مهمی داشته اند کاری بس شایسته است به همین منظور دعوت می نمایم از آقای ............  (سمت کامل )..... به جایگاه تشریف فرما شوند.
 • همچنین افتخار دعوت  دارم از  آقایان .............. و................و ............... و جناب آقای دکتر مقیم مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه ...........؛ به جایگاه تشریف فرما شوند برای اهدای تقدیرنامه و یادمان این همایش ماندگار.
 • خواهش می کنم با دستان گرمتان ما را تا انتها همراهی نمایید.

  10 نکته مدیریت اجرایی و بيان مجري صحنه در جشنواره ها + ویدئو


 • در پایان می توانید از همه عوامل تشکر و خداحافظی ماندگاری داشته باشید.
 • مهم نیست چه اتفاقی در حال انجام است . فکر کنید سالن مملو از مخاطب است . شما بدون هیچگونه کلامی و توضیحی تنها جملات زیر را قاطع بخوانید و همان انرژی را داشته باشید که در ابتدای صبح داشته اید.


  یه مصداق آیه ی شریفه ی ( و من شکر فانما یشکر لنفسه  ) بسی شایسته است از میهمانان همایش  خصوصا شهردار بزرگوار ............... جناب اقای ............. و................. و  دیگر استادان مبرز و برجسته تشکر نمایم  ؛

  از دانشجویانی که در برگزاری این سمینار  ما را همراه و همیار بودند خصوصا دانشجوی رشته مهندسی ..............خانم.......... و خانم ............دانشجوی رشته .................تشکر ویژه دارم .

  همچنین  از کلیه ی عوامل و دست اندرکاران برگزاری همایش صدابرداران، فیلمبرداران، مدیریت سالن، انتظامات، حراست ، خبرنگاران ، اصحاب رسانه از همه مهم حضور گرم و صمیمی شما استادان و دانشجویان که از ابتدا تا انتها ما را همراه و هم گام بوده اید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

  خدای اطلسی ها با تو باشد/ پناه بی کسی ها با تو باشد  / تمام لحظه های خوب یک عمر/ به جز دلواپسی ها با تو باشد./به امید دیدار ، خدا نگهدار.


   

  مطالب مرتبط: 10 نمونه خداحافظی در مجریگری صحنه

   

  copyright

  آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

  مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


  سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

  مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
  شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


  آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

  روی لینک زیر کلیک کنید

  گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

  تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !