gototopgototop

ایران مجری

 
 
سرفصل ها آداب معاشرت و ارتباطات عمومی آداب معاشرت 20 توصیه کاربردی - ارتباطات عمومی
 
 
 
 
 
 

آداب معاشرت 20 توصیه کاربردی - ارتباطات عمومی

امتیاز کاربر: / 541
بدخوب 

نکته های مفید در  آداب معاشرت از فریبا علومی یزدی

20 نکته کاربردی در آداب معاشرت

یکی از عوامل مهم آداب معاشرت، سلام کردن و شیوه دست دادن می باشد. سلام کردن و دست دادن در آموزه های دینی و در تمام جوامع به نشانه دوستی و صمیمیت است. به منظور یادآوری این فرهنگ ، بخش توصیه های کاربردی را تقدیم می کنیم:


ایران مجری | آداب معاشرت و ارتباطات عمومی | آداب معاشرت 20 توصیه کاربردی - ارتباطات عمومی

شرح مختصری بر تاریخچه آداب رفتاری و آداب معاشرت

logo

شرح مختصری بر تاریخچه آداب رفتاری و نگاهی بر کسانی که در جهان امروز از آنها با عنوان خبرگان آداب و معاشرت یاد می شود

چه کسی این قوانین را وضع کرده است؟

آیا کسانی که از آنها با عنوان خبرگان آداب و معاشرت یاد می شود برای دریافت این عنوان لازم است تا مدارک دانشگاهی کسب کنند؟

آیا می بایست آزمایشات اجتماعی درجه بالائی را بگذارنند تا بتوانند قوانین مرتبط با باید ها و نباید های رفتار متمدنانه به ما یاد آوری کنند؟


1- همیشه در سلام کردن پیشقدم باشید. این عمل شما در ذهن باقی می ماند و نشان بزرگواری شماست.

2- هنگام سلام کردن به چهره مخاطب نگاه کنید و با لبخند به استقبال ایشان بروید، زیرا ممکن است شما همزبان نباشید. بنابراین لبخند شما به همراه سلام ماندگار می شود.

3- به هر مجلس یا به هر جمعی که وارد می شوید با صدای رسا به همه سلام کنید حتی اگر دارای رتبه و مقام بالایی هستید. چرا که مجموع سن حاضران به مراتب چندین برابر سن شماست! همچنین زمانی که از مکانی خارج می شوید و جمعی را ترک می کنید، وظیفه دارید از همه حاضران خداحافظی کنید مگر آنکه قصد ورود به جایی مانند استادیوم ورزشی و یا خروج از آن را داشته باشید!

4- آقایان بهتر است در سلام کردن به خانم ها دقت نمایند و فقط به خانم های آشنا سلام کنند. به یاد داشته باشید که توقف بیش از حد و طولانی به هنگام سلام و احوالپرسی با خانم ها پسندیده نیست.


بیشتر بدانیم: آداب معاشرت - 10 نکته در باره آداب دست دادن
5- علی رغم آنکه بهتر است در سلام کردن پیش دستی نمود، لیکن کوچکترها می بایست سلام کنند، اما به هیچ عنوان پس از سلام کردن دست خود را دراز نکنید. بزرگترها می بایست برای دست دادن دست خود را جلو آورند.

logo

دست دادن اثرات شگفت انگیز ی دارد و یک نمونه از ایجاد ارتباطات موثر فردی به حساب می آید. در فرهنگ های مختلف آداب معاشرت دست دادن ، متفاوت هستند ولی بعضی از نکات مشترک وجود دارند که لازم است مردم نسبت به آن ها آگاهی لازم را داشته باشند . رعایت این نکات باعث می گردد تا شما به عنوان شخصی با آداب معاشرت بالا و شخصیتی محترم شناخته شوید و دیگران خود را ملزم به رعایت احترام نسبت به شما نمایند . شما با نشر و گسترش آداب معاشرت احترام جامعه و نسل آینده را نصیب خود خواهید ساخت و در فرداهای این مرز و بوم به عنوان انسان های فرهیخته و با ادب اجتماعی بالا از شما یاد می شود.


6- اگر دوستان در گوشه ای خلوت کرده اند و مشغول صحبت با یکدیگر هستند، به هیچ عنوان در کنار ایشان توقف نداشته باشید مگر از شما دعوت شود تا به جمع ایشان بپیوندید.


بیشتر بخوانید: 20 نکته در رابطه با آداب معاشرت در تلفنهای تجاری
7- هر گاه با تلفن مکالمه می کنید، به محض برقراری ارتباط ابتدا سلام  و سپس خودتان را معرفی کنید؛ به هیچ عنوان توقع سلام کردن دیگران را نداشته باشید.

logo

هر گونه ارتباط کارکنان یک شرکت با مشتری یا بیمار یا غیره در روند سود دهی آن شرکت امری حیاتی محسوب می شود .برای همین من در اینجا به 20 نکته مهم دررابطه با آداب برقرای مکالمات تلفنی تجاری اشاره می کنم .

من می دانم که بسیاری از این نکات جنبه عمومی دارند اما در بسیاری از موارد نمی توان انها خیلی هم جنبه عمومی به آنها داد.

لیست حاضر این نکات را اساسا برای برقرای ارتباطات تلفنی در محیطهای مر تبط با سلامت و بهداشت پزشکی به ویزه برای متخصصین دندانپزشک ذکر می کند اما می توان از آن در هر محیطهای تجاری دیگر نیز استفاده کرد.


8- استادان و معلمان گرامی به هنگام ورود به کلاس های درس می بایست به جمع دانش آموزان و دانشجویان سلام کنند و شاگردان نیز لازم است به پا خیزند.

9- شایسته است مدیران و معاونان سازمان ها به ویژه آژانس های مسافرتی، هتل ها و کلیه نهادهای فرهنگی به هنگام ورود به محل کار خود به حاضران سلام کنند و اگر کسی به احترام ایشان ایستاد، ضمن تشکر آن ها را به نشستن دعوت کنند.

10- راهنمایان تورهای گردشگری هر مرتبه که وارد اتوبوس گردشگر می شوند و یا این که در فواصل مختلف زمانی، میهمانان تور را می بینند، وظیفه دارند به آن ها سلام کنند.

11- به جای سلام کردن از عبارت «خسته نباشید» استفاده نکنید. این جمله بار معنایی خوبی ندارد.

12- پس از سلام کردن، بسیار کوتاه حال طرف مقابل را بپرسید و اجازه دهید تا وی به شما پاسخ بدهد.


بیشتر بخوانید: آیا جهان تجارت آداب معاشرت خاص خود را دارد؟
13- بازاریاب ها و کارمندان وظیفه دارند هنگام مکالمه با سلام کردن و معرفی خود، مطالب خود را بیان کنند.

logoآیا جهان تجارت آداب معاشرت خاص خود را دارد؟

از جمله فواید آشنايی با آداب تجاری آن است که می توانید به عنوان فردی با رفتار های آراسته ، آموزش دیده و دارای مهارت در اجتماع حاضر شوید.

ما می خواهیم در طول زندگی خود با افرادی مواجه شویم که بتوانیم از آنها چیزی یاد بگیریم تا ما را در رسیدن به موقعیت های برتر زندگی هدایت کنند. ما نمی خواهیم با کسانی کار کنیم که گیج و حواس پرت هستند و تجارت ما را در معرض خطر قرار می دهند. ما کسی را می خواهیم که ما را یک پله بالاتر از رقبای ما قرار می دهد.

 


14- در سلام کردن از واژه های پارسی استفاده کنید، اما به هیچ عنوان به جای حرکت زبان، سر را به علامت سلام تکان ندهید. این عمل نوعی بی احترامی و کم محلی می باشد.

 

15- از واژه های مرسوم در سلام کردن استفاده کنید، گو این که می توانید از واژه «درود» نیز در شرایط خاص استفاده کنید.

16- سلام و احوالپرسی نیازمند زمانی طولانی نیست، هم به وقت خودتان ارزش قائل باشید  و هم وقت دیگران را.

17- درست است که گفته شده پس از سلام کردن باید دست را جلو برد و دست داد، اما فراموش نشود با کسی دو دستی دست ندهید. البته در پایان نمازهای جماعت اگر کسی به شما دودستی دست می دهد، سعی کنید شما نیز چنین کنید.

18- اگر دست شما خیس است، به هیچ وجه با دست خیس و یا با مچ دست، دست ندهید، کافیست عذرخواهی نموده و ایستاده احترام بگذارید.

19- به هیچ عنوان آقایان به قصد دست دادن نباید دست خود را به سمت خانم ها دراز کنند، بلکه در شرایط ویژه و در میهمانی های خانوادگی هنگام روبرو شدن با خاله یا عمه و یا ... اگر این خانم ها دست خود را جلو آورند، شما وظیفه دارید دست بدهید. جلو بردن دست به سمت خانم ها برای دست دادن، نشان از عدم آگاهی نسبت به آداب معاشرت است.

20- به هنگام دست دادن، دست طرف مقابل را محکم نگیرید، خیلی ملایم و آرام و فقط به مدت 3 الی 5 ثانیه دست ها در تماس باشند، البته شل دست دادن و از روی بی حالی نیز جایز نیست.


مطالب جدید:بیشتر بخوانید: آداب معاشرت با خانم ها ویژه نامزد ها از فریبا علومی یزدی جدید
يکی از مواردی که فکر می کنم برای نسل جوان ما مفید باشد آداب معاشرت در زمان نامزدی و بعد از آن در زندگی زناشویی است. همیشه بعضی خانواده ها و همین طورافرادی هستند که همه تلاش خود را در زمان نوجوانی صرف آموختن علم می کنند و از فراگیری آداب معاشرت غافل می مانند. دیر یا زود آنها به نقطه ای خواهند رسید که باید برای خود شریکی از جنس مخالف انتخاب نمایند و در مراسم میهمانی ، رستوران ، پارک و فضاهای عمومی با هم بیشتر آشنا شوند . حتماً شما هم با من موافقید که در این گونه مواقع هر نوع اقدام شما زیر ذره بین طرف مقابل قرار دارد و شما هم دوست ندارید به عنوان شخصی بدون مطالعه در خصوص آداب معاشرت اجتماعی شناخته شوید

logo

خوب . من یک خانم هستم و در این زمینه مطالعات زیادی داشتم .اکنون می توانم این آداب را صادقانه در اختیار شما بگذارم .بنابراین اگر علاقه مندید تا به عنوان یک شخص تحصیل کرده و با آداب اجتماعی بالا نظر دیگران را به خود جلب نمایید من اینجا هستم تا پیشنهاداتی را به شما بدهم . خواهشمندم نکات زیر را به دقت بخوانید و بدان عمل نمایید و در انتشار آنها کوشا باشید. ما همه به سهم خود مسئول رفتار و آداب اجتماعی هستیم.


مطالب زیبا و نکات مهم در همین مورد :

آداب معاشرت و ارتباطات عمومی

logo

آداب معاشرت در میز غذا
10 نکته برای اينکه ميزبانی کامل و تمام عيار باشيد
آداب معاشرت - در چه مواقعي مجاز به پرداخت صورتحساب نيستيم؟از فریبا علومی یزدی جدید
10 نکته در مورد چگونگی رفتار در ضیافت شام
آداب معاشرت تجاري ارتباطات موثر تجارت

logo

20 نکته در رابطه با آداب معاشرت در تلفنهای تجاری
آداب استفاده از آسانسور
آداب نامه نوشتن ، ارسال نامه دست نویس جدید
چگونه مدیران می توانند حدود رعایت آداب کار در محیط اداری خود را بهبود بخشند؟

آداب معاشرت _ آداب گفتگو با خانم ها

نظرات  

 
+8 # شعله ۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۷:۴۰
آداب معاشرت تجاري ارتباطات موثر تجارت

رعایت آداب معاشرت تجاری به فروش بهتر و یا جا انداختن یک شغل کمک می کند.

در ضمن به فردی که در این زمینه فعالیت دارد کمک می کند تا نسبت به آن چه در محیط کاری وی می گذرد اشراف پیدا کند.

رعایت آداب تجاری در ایجاد فر صت های جدید شغلی و انجام کارهای شبکه ای موثر است.

این آداب چیزی فراتر از تنها با ادب صحبت کردن یا دست دادن با طرف مقابل است.

برای کسب موفقییت در بازار کار آگاهی از آداب تجاری بسیار مهم است.

بیشتر بدانیم: Read more: www.iranmojri.com/.../effective.html#ixzz22gGtXij4
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+19 # sorena ۱۳۹۱-۰۹-۰۹ ۰۶:۴۷
سلام
وقتتون بخیر
ممنون بابت مطالبی که گذاشتید

موفق وپیروزباشید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+9 # صنم ۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۱۲:۳۹
وقتتون بخیر.میخواستم بدوم آیا این درسته که یه خانوم جلو پای یه آقا که تازه وارد جمع شده بلند شه یا خیر؟؟؟
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+14 # شعله ۱۳۹۱-۰۹-۱۹ ۱۱:۴۵
با سلام .طبق اصول آداب معاشرت خانم ها نباید جلو پای آقایان بلند شوند ولی عرف جامعه ایران به علت مردسالاری ، معمولا خانم ها جلو پای آقایان بلند می شوند و اگر تازه وارد باشد ارجحیت بیشتری دارد.

در هر حال اگر شما بلند نشوید نباید تصور شود بی احترامی به آقا شده است و این موضوعی است که آقایان باید بدانند. خوب است یادآوری شود که در پس هر آدابی ، دلایل عقلی وجود دارد که لازم به ذکر در اینجا نیست.

موفق باشید.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+11 # دختر ۱۳۹۱-۱۰-۰۹ ۱۷:۰۳
شعله جان من کاملابا تو موافقم ممنون که نوشتی
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # مریم درستکار ۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۱۹
با سلام بانوی فرهیخته سرکار خانم علومی

سوالی که بنده دارم در خصوص آداب کادو دادن و کادوگرفتن می باشد.

آیا به موقع دریافت کادو باید آن را در جلو خودش باز کرد ؟ بی نهایت متشکرم
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+9 # شعله ادمین ۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۰:۰۵
مریم عزیز سلام بر شما.
در خصوص آداب معاشرت کادو دادن و گرفتن نکات کوچکی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

در مورد باز کردن کادو در شهرهای بزرگ و کلان شهر ها این موضوع بر وفق آداب معاشرت می باشد ولی در شهر های کوچک برعکس این موضوع صادق است.

گیرنده کادو در شهر های کوچک به خاطر نشان دادن بی نیازی سعی در ندیدن کادو دارد که این هر دو اشتباه است و هر کس از هدیه لذت می برد.

توصیه ای که در این مورد دارم این است که همیشه از آورنده کادو تشکر نمایید و این تشکر را در مواقع بعدی هم تکرار و یادآوری نمایید. در خصوص باز کردن کادو خوب است این کار انجام گیرد مگر آنکه آورنده کادو ، اشاره داشته باشد که کادو را باز نکنند.

در هر حال مواقعی هم وجود دارد که باز کردن کادو دور از آداب معاشرت است و آن زمانی است که دو طرف به هم کادو می دهند. در این مورد نباید کادو ها را باز کرد تا مبادا فردی احساس کند کادی وی بی ارزش تر از کادوی دیگری است.

در این خصوص نکات کاملی را می نویسم و در اختیار شما قرار خواهم داد.
جهان سپاس از شما.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+10 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۳-۲۹ ۱۳:۵۳
آداب معاشرت و ارتقائ فن بیان با تلفن همراه از فریبا علومی یزدی

یک تمرین خوب برای کسانی که می خواهند فن بیان خود را گسترش دهند گرفتن شماره یک دوست و شروع به سخن گفتن می باشد.

شما با مکالمات تلفنی بیشتر خصوصاً با افراد صاحب سخن ، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس موجب ارتقاء فن بیان خود می شوید.

افرادی که زیاد با تلفن صحبت می کنند همیشه دامنه لغات زیادی دارند و ذهنشان آماده است برای ادامه مکالمات با بیان زیبا و جذاب.

البته برای مکالمه تلفنی با تلفن همراه افراد شاخص باید نکات کوچکی را رعایت نمود. این نکات همان هایی هستند که همه انجام می دهند .

بنابراین آماده شوید برای یک مکالمه موثر به هدف گسترش ارتباطات موثر و فن بیان .Read more: iranmojri.com/.../...
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+8 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۵-۱۸ ۱۹:۱۹
زمانیکه مهمون میخواد بیاد خونمون و ما خودمون میخوایم بریم مهمونی ، باید چی بگیم تا طرف ناراحت نشه؟

در مورد سوال اول به نظر می رسد شما باید قید میهمانی رفتن را بزنید و وظیفه میزبانی را به شایستگی رعایت کنید .

چنان چه بین میهمان شما و میزبان شما رابطه دوستانه برقرار است می توانید با تماس با میزبان خودتان و کسب اجازه به همراه میهمانان در میهمانی دیگر حضور یابید.

چنانچه بر عکس این برای شما اتفاق افتاد ، یعنی هنگامی که وارد به مکانی شدید و ملاحظه نمودید که میزبان حضور ندارد

و یا در حال ترک محل می باشد معمول است با لحنی ملایم همراه با تبسم و به شوخی به حاضران گفته می شود:

«طاقت مهمان نداشت خانه به مهمان گذاشت » ؛ طاقت دیدن ندارد روی پنهان میکند. (جامع التمثیل ).

در هر حال شایسته نیست به میهمان گفت که شما خود میهمانی دعوت هستید .

این مورد خصوصاً در اعیاد و برای بزرگان فامیل باید مورد توجه قرار گیرد ولی چنانچه زمان کافی برای تعویض زمان دید و بازدید وجود دارد ،

می توان با صداقت موضوع را بیان کرد و از ملاقات کننده درخواست کرد تا زمان دیگری را برای ملاقات پیشنهاد نماید

و یا حتی میزبان می تواند پیشنهاد خود را برای روز و ساعت خاصی مطرح نماید.

باید توجه داشت که معمولا مانند سابق آنطور نیست که شخصی بدون اعلام قبلی به میهمانی برود مگر در اعیاد ملی و میهنی که همه فامیل به دیدار بزرگتر ها می روند.

چنانچه شما دارای مناسبت خاصی با میهمانان هستید و یا در معذورات اخلاقی قرار می گیرید ، بهتر است زمان میهمانی خود را

عوض نمایید و با اطلاع میزبان و توضیح در خصوص تداخل میهمانی از وی پوزش بطلبید.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+5 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۵-۱۸ ۱۹:۲۳
- در یک سالن بزرگ مانند برج میلاد جلوی چند هزار هنرمند و بازیگر قراره که سلام کنم ، چی بگویم در شروع؟

قبل از آنکه تصمیم بگیرید چه بگویید باید تصمیم بگیرید که چگونه بگویید و چگونه رفتار نمایید.

پیشنهاد می کنم که خیلی آرام و با آرامش وارد جایگاه شوید.

قبل از ورود به جایگاه سه نفس عمیق بکشید و تصور کنید که دفعه قبل که مورد تشویق مخاطبان قرار گرفتید چه احساسی داشتید و یا چه قدر اعتماد به نفس داشتید.

در جای خود مستقر شوید و بدون هیچ گونه کلامی اندکی تا قسمتی تعظیم نمایید .( به طور معمول مخاطبان باید شما را تشویق نمایند)

بعد از 3 ثانیه سکوت با نام و یاد خدا شروع کنید. بهترین و قاطع ترین نام خداوند " بسم الله الرحمن الرحیم " است .

شما با صلابت شروع کنید و بعد از آن بگویید:

عرض سلام ، ادب و احترام دارم محضر ارزشمند شما هنرمندان، کارگردانان ، تهیه کنندگان و بازیگران محترم.

اینجانب فریبا علومی یزدی (لازم است حتما نام خود را بیان دارید)افتخار دارم تا در برابر شما خوبان ، همکاران گرانقدر و هنرمندان

گرانسنگ ادای احترام نمایم و از اینکه بنده را مورد لطف خویش قرار می دهید سپاسگزاری نمایم.

البته بعد از نام و یاد خدا چنانچه از دو بیت شعر هم استفاده نمایید ، بسیار شایسته است.

برای انتخاب دو بیتی شعر می تواند به پردیس سخن مراجعه نمایید.

به یاد داشته باشید کوتاه و مفید سخن گفتن یک از مهم ترین فنون سخنوری است.

پیشنهاد می گردد از انجام اعمالی که توسط بعضی از هنرپیشه ها انجام می گیرد بر حذر باشید .

مانند بوسیدن زمین سن ، تعظیم های کمان دار و طولانی مدت، حواله دادن بوس ، بوسیدن افراد بر روی سن و حرکاتی که

نشان دهنده غلبه هیجانات در شما باشد. همیشه با وقار در انظار دیگران حاضر شوید و از پوشش مناسب هم بهره ببرید.

به جای توجه به حاشیه ها و حرکات سبک، سعی نمایید به صورت حرفه ای و با لب خندان و خضوع قلبی در قاب تصویر عکاسان

جای گیرید . چنانچه از طرف دیگران دسته گلی به شما هدیه شد شما مجاز به خم شدن و گرفتن دسته گل نیستید و لازم است تا بنشینید

و دو دستی گل را تحویل بگیرید. در این زمان هم باید اجازه بدهید تا شما و شخص هدیه دهنده در قاب تصویر عکاسان جای بگیرند.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+13 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۵-۱۸ ۱۹:۲۶
در یک مغازه ی ..... شما برای چونه زدن و گرفتن بقیه پولتان چه می گویید؟

اصولا چانه زنی کار شایسته ای نیست خصوصا چنانچه شخص و یا افرادی همراه شما باشند.

به طور مثال در خرید عروسی معمولا شخص دیگری وظیفه پرداخت را به عهده می گیرد تا به دور از انظار دیگران و همراهان قیمت اجناس را پرداخت نماید.

تنها راهکاری که می توانم به شما پیشنهاد دهم این است که شما آخرین قیمتی را که تصور می نمایید حقوق طرفین رعایت می شود را با یک حساب سرانگشتی انجام دهید و شما پیشنهاد دهنده قیمت نهایی باشید.

با این کار توپ را به زمین فروشنده می اندازید و معمولا تخفیف بیشتری را می گیرید.

نرخ قطعی ارائه شده توسط مشتری باید در حد عرف بازار باشد تا فروشنده احساس خوبی داشته باشد.

چنانچه مشتری تخفیف خارج از عرف را در پیشنهادش مطرح نماید احتمال برخورد غیر مودبانه از فروشنده غیر حرفه ای متصور است و خریدار هم تا اندازه ای مسئول اعمال خویش است.

در پاسخ فروشنده و در ازای برگشت تتمه حساب معمول است مشتری با گفتن جملات زیر مکالمه را به پایان ببرد.

" قابل دار نیست" - "قابل شما را ندارد" - " خدا برکت بدهد" .

گاهی اتفاق می افتد که خریدار با فروشنده اختلاف حساب جزئی پیدا خواهند کرد

و یا چنان چه معمول است در تاکسی ها تتمه پول مشتریان به درستی پرداخت نمی شود.

در این گونه مواقع مشتری باید برای حفظ عزت نفس خویش از مشاجره خود داری نماید.

این واقعیتی است که در خلاء قانون مشتری مداری و استفاده از وسایل پیشرفته در تسویه حساب گریبانگیر حجم کثیری از مردم می باشد.

این مهم مخصوص کشور ما هم نیست و در اکثر نقاط دنیا معمول است.

من دو راهکار را پیشنهاد می دهم .

اول اینکه با تعیین نرخ قطعی در ابتدا ، اختلاف حساب را به حداقل برسانید و راه دوم این که خود را درگیر حساب های خرد و ریز نکنید.

در هر صورت مشتری مجاز به اعمال و رفتار خارج از عرف اجتماعی نیست .

در صورت انجام چنین اقداماتی علاوه بر از دست دادن ساعت های شاد و مفرح در مدت زمان کوتاه ، باعث نهادینه شدن رفتار دور از شان اجتماعی در دراز مدت خواهد شد.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+8 # زهرا- ی ۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۱۳:۴۹
با سلام
از مطالب مفیدتون کمال تشکر رو دارم.

اگر امکان داره درمورد آداب برخورد با خانواده شوهر هم، راهنمایی هایی بفرمایین. یک دنیا ممنون میشم.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۷:۱۴
خانم زهرا - ی سلام

لطفا مطلب لینک را دنبال نمایید .

10 نکته برای کمک به والدين سالخورده،
توسط فريبا علومی يزدی

همه ما روزی به جمع سالخوردگان می پیوندیم. برای آنروز توشه ای برگیریم و دست سالمندان را بفشاریم. فرهنگ احترام به سالمندان را ترویج نماییم .

این سهم من تقدیم به همه ی سالمندان کشورم و سهم شما...؟؟؟

Read more: www.iranmojri.com/.../631-10-.html#ixzz2glD9J1H7

امیدوارم مفید ارزیابی کنید.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # شعله ادمین ۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۷:۲۳
خانم تسنیم سلام

لطفا مطلب چک لیست جلسات انجمن اولیا ءرا ببینید.

جلسات اولیا و مربیان : چک لیست

جلسات اولیا ومربیان ،تنها یک یا دوبار در طول سال برگزار می شود.

این چک لیست هم به والدین وهم به معلمان کمک می کند تا در جلسات خود بتوانند بر روی موضوعات مهم تمرکز نمایند.

بیشتر اولیا ومربیان به دنبال فرصتی می گردند که بتوانند با یکدیگر ملاقات کنند .

والدین به دنبال این هستند که معلمان نسبت به مرور درس ، پرسیدن سؤال وآگاهی نسبت به میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان توجه کافی مبذول نمایند.

معلمان هم به والدین می آموزند که چگونه می توانند بیشتراز روند آموزشی فرزندان خود در منزل حمایت کنند ونقاط ضعف وقوت آنان را بشناسند.

Read more: iranmojri.com/.../1190-tandp.html#ixzz2glFG06qk

امیدوام مفید ارزیابی کنید.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+5 # faribaolumiyazdi ۱۳۹۲-۰۶-۰۳ ۰۰:۵۶
آداب معاشرت سخنرانان از فریبا علومی یزدی

سخنرانان لازم است تا همانند همه افراد یک جامعه یک سری از اصول آداب اجتماعی را رعایت نمایند .

علاوه بر آن ؛ نکات خاصی برای این قشر از مردم وجود دارد که یادآوری آن کمک می کند تا در انظار دیگران بهتر دیده شوند.

Read more: iranmojri.com/.../1454-spechetq.html#ixzz2cvLlaqXp
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+5 # تسنیم ۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۲:۵۵
با سلام ودرود
اگر امکان دارد آداب برخورد یک مربی مهد با والدین وچگونگی سخنرانی در این جمع را توضیح دهید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # Arosak ۱۳۹۲-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۷
وقت بخیر.ممنون بابت روش های مناسبی ک ارایه دادین
ی دختر کم رو وخجالتی البته خیلی ام متین چطوری میتونه بادیگران ارتباط برقرار کنه؟؟؟؟!!!!
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # مريم-ح ۱۳۹۲-۰۹-۱۷ ۰۹:۴۶
درمورد لباس پوشيدن در يک رستوران ، براي ملاقات دوستان 10-15 سال پيش هم توضيح دهيد، غيرمتعارف نباشه ولي با کلاس باشه
يک شب پاييزي در يک شهر جنوبي
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+3 # عسل ۱۳۹۲-۰۹-۱۹ ۱۸:۵۹
سلام.ممنون از مطالبی که در سایتتون قرار دادید.فقط اگر به جز سلام کردن اداب معاشرت های دیگر هم قرار میدادید بهتر بود.باتشکر
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+3 # اناهیتا ۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۲۳:۵۵
سلام خدا قوت.
من بسیار لذت بردم از خوندن مطالب شما.
پدرم خیلی روی این مسائل اخلاقی و طرز اداب و معاشرت حساس هستند و خدا رو شکر ما هم سعی کردیم مثل پدر باشیم چند وقت پیش داشتم با مدیرمون در این رابطه صحبت می کردم و درباره دست دادن بزرگترها به کوچکترها هنگام احوال پرسی می گفتم و اینکه چقدر پدرم حساس هستند که مدیرمون گفت نه این اصلا اشتباه است و کوچکترها باید اول دست دراز کنند و پیش قدم بشوند.من گفتم نه.در سلام کردن فقط باید پیش قدم بشوند.حالا حتما فردا مطالب شما رو بهشون نشون می دم.بازم ممنون از مطالب زیباتون.موفق باشید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+11 # نسرین ۱۳۹۲-۱۲-۰۴ ۱۹:۱۸
سلام
بابت مطالب عالیتون ممنونم
من یک دختر ۱۶ ساله هستم و نمی توانم در مهمانی ها با کسی ارتباط بر قرار کنم , و نمی دانم چه حرفی بزنم لطفا کمکم کنید
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # هستی ۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۱۸
سلام. ممنون بابت مطالب مفیدتون.
معمولا توی ایمیل ها و پیامک هایی که به استادمون ارسال می کنیم غیر از گفتن مطلب اصلی بقیه جمله ها بعد از چند بار پیام فرستادن یه جوری کلیشه ای و تکراری می شن و به نظر می آد بهتر ه از جملات متنوع تری استفاده کنیم. اما برای من اغلب سخته که جز همون چند تا جمله وقتتون به خیر و روزتون خوش و این چند تا جمله محدود از جمله های دیگه ای استفاده کنم. خوشحال می شم توصیه شما رو در این مورد بدونم. از لطفتون سپاسگزارم.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # خورشید ۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۱۱:۵۴
باعرض سلام واحترام
بابت مطالب سایت بسیار ممنونم
لطفا درباره ی نحوه ی برخورد خانم های دانشجو با همکلاسیان آقا راهنمایی کنید.بعضی دختران در این باره بسیا راحت و لوده هستند و برخی دیگر بسیار متین.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # امیرمهدی ۱۳۹۳-۰۴-۲۵ ۱۶:۴۵
سپاس سرکارخانم بابت مطالب مفیدشما
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # Jawad Afzaly ۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۳:۰۸
بسیار تشکر از معلومات شما در این راستا
احمد جواد از افغانستانl
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # یاس ۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۱
باسلام هنگام معرفی خود بافامیل همسر خود ابتدا کلمه خانمرو بگیم درسته؟
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # شعله ادمین ۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۱۳:۲۴
سلام . معمول نیست برای معرفی خود از کلمه آقا و خانم استفاده کرد.بلکه دیگران را با القاب خانم و آقا صدا می زنند.
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
0 # شعله ادمین ۱۳۹۳-۰۶-۲۰ ۱۳:۲۶
بحث ارتباط خانم ها و آقایان دانشجو بحث بزرگی است و نمی توان در این کامنت به جوانب آن پرداخت. انشاالله در این خصوص مقاله مفصلی را خواهم نوشت و به اطلاع شما می رسانم.

ولی به طور کلی نه افراط خوب است نه تفریط . بلکه چهارچوب مشخصی در این خصوص وجود دارد که تعیین کننده آینده آنها نیز خواهد بود.

بدرود
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # شعله ادمین ۱۳۹۳-۰۶-۲۴ ۱۲:۵۸
در این پست سوالات مربوط به یکی از مخاطبان عزیز سایت در خصوص آداب معاشرت کلامی پاسخ داده می شود که یقیناً سوال خیلی از مردمان عزیز می باشد.

​ با تشکر از شما مخاطب ارجمند بابت سوالات خوبی که مطرح نمودید. پاسخ هایی را برای هر سوال آماده نمودم و خدمت شما ارسال می گردد. باید توجه داشته باشید که این جملات تمام آن چیزی نیست که در عرف پارسی زبانان رایج است ولی سعی نموده ام بهترین ها را بر حسب تجربه در اختیار شما و دیگر هموطنان قرار دهم . خواهشمند است چنانچه خوانندگان این سطور پیشنهاد بهتری را دارند در اختیار ما قرار دهند. با تشکر​. فریبا علومی یزدی

Read more: iranmojri.com/.../1464-etqq.html#ixzz3DNIVYbH3
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # اسماعیل پور ۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۱۲
سلام...مطابتون عالین...ممنون
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+2 # اندیا ۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۱۹:۱۵
:roll:
سلام از مطالب فوق العادتون استفاده کردم وخیلی در رفتار درست بهم کمک کرد
مرسی
پاسخ | Reply with quote | نقل قول
 
 
+1 # سارینا ۱۳۹۳-۰۹-۰۲ ۲۱:۵۰
سلام مرسی ممنون از مطالب خوبتون
پاسخ | Reply with quote | نقل قول