ده پیشنهاد برای ایجاد تفکر مثبت از فریبا علومی یزدی

نگرش مثبت
ابزارها
تنظیمات نوشتاری

مثبت اندیشی ازفریبا علومی یزدیده پیشنهاد برای ایجاد تفکر مثبت

 

نكات زير درس هاي عملي هستند تا شما را به اوج موفقيت برسانند. از سلسله 1001 نكته مجريگري و سخنوري به آساني نگذريد و بر روي هر كدام تامل نماييد. ما قبلا به شما ضمانت داده ايم كه شما را درجايگاه 10 سخنور برتر ايران برسانيم.

مهم نيست شما چه شغلي داريد و یا منصب شما چيست اگر نتوانيد ايده هاي خود را بدرستي بيان نماييد.

بدانيد تنها فريبا علومي يزدي  حاضر به ضمانت دهي در مورد سخنوري شماست بنابرين  براي سخنور شدن شما بايد در انجام نکات ممارست نمایید  و به ديگران هم آموزش دهيد. اگر با نظر نگارنده موافق هستيد به شما توصيه مي گردد وقت گران بهاي خود را در اين راه صرف نماييد.

مثبت گویی یکی از نکات برجسته سخنرانی و صحبت کردن می باشد که لازمه آن مثبت اندیشی است. حال چگونه می توان مثبت اندیش بود؟  

1- به خاطر داشته باشید که شما در انتخاب آنچه را که دریافت می کنید، مختار هستید .

شما آزاد هستید که بگویید نصف لیوان پراست و یا خالی . روی چیزهایی که به خاطر آن ها خوشحال هستید، تمرکز کنید .پنج مورد از چیز هایی را که هر روز به خاطر شان خوشحال مي شويد و شکرگزاريد را بنویسید.

 

2- زندگی همواره درحال گذر است.

لحظات ناخوشایند همواره وجود دارند ، به خود بگویید این لحظات نیز خواهند گذشت . مسلما شما ناراحتي هايي در هفته گذشته داشته ايد كه الان فراموش كرده ايد. هميشه بگوييد الان فرصت فكر كردن به اين ناخوشی ها را ندارم و فردا به اين موضوع فكر مي كنم. فردا مشكل ديروز به يادتان نمي ايد.

3- در زمان حال زندگی کنید.

گذشته تغییر نخواهد کرد و آینده هم هنوز فرا نرسیده است . این موضوع را در ذهن خود جا بیاندازيد که امروز ممکن است آخرین روز شما باشد چون یک روز این طور خواهد شد! زندگی خیلی کوتاه است از هر روز خود حداکثر استفاده را داشته باشید هرکاری می توانید انجام دهید چرا که زمان در حال گذر است .

 

4- به طبیعت به عنوان یک منبع نامتناهی لذت ، بنگريد.

لذت های اطراف خود را درجهان دريابید به عنوان مثال به آواز پرندگان گوش فرا دهید ، خود را درمعرض آفتاب گرم قرار دهید، از نسیم خنک لذت ببرید ، به بو و رنگ خوش گل ها توجه کنید. روح خود را با صحنه های زیبای طبیعت  بپرورانید . برای دیدن یک باغ زیبا وقت بگذارید یا حتی خودتان آن را ایجاد نمایید. اگر فرصت ندارید چند شاخه گل بخرید و از زیبایی آن لذت ببرید.

 

5- تنها شنونده و گوینده خبرهای خوب باشید.

اگر با دیدن اخبار بد در تلویزیون یا روزنامه ذهنتان مملو از چیزهای بد و ناخوشایند می شود هرگز به اخبار گوش ندهید و اگر واقعه ی مهمی اتفاق بیفتد که نیاز باشد شما هم از آن با خبر شوید حتما یک نفر آن را به شما خواهد گفت .

 

6- شکرگزار باشید.

تک تک چیز های خوبی را که در زندگی از آن ها برخوردار هستید بشماريد و همیشه به جای این که روی نداشته های خود تمرکز کنید ، نسبت به داشته های خود سپاسگزار باشید.

 

7- لبخند بزندید ،

آنگاه خواهید دید که همه ی دنیا نیز به شما لبخند خواهد زد.لبخند به شما حس خوشحالی  خواهد داد و هرکس با دیدن لبخند برروی لبان شما ، خوشحال خواهد شد.

 

8- در مسیر كارتان ، خوش رفتار باشید.

توجه کرده اید ؛ در حالت راه دادن به کسی در جاده موجب ایجاد احساس مثبت بین دو طرف خواهيد شد. این عمل نیک را تمرین و تکثیر کنید. حتی اگر مورد لطف راننده اي قرار گرفتيد شما حلقه آخر نباشيد لطفاً!!!

9- از سختیها تجربه بیاندوزید.

به خاطر داشته باشید که سختی ها وگرفتاری ها فرصت های خوبی هستند تا شما خودتان را بیشتر بشناسید ، همچنین باعث می شوند دیگران را شناخته و ياد بگیرید که چطور از عهده ی زندگی خود برآیید هر چند اینگونه درس ها، درس های ناخوشایندی هستند.

10 -فعال باشید.

ازجای خود برخیزید و ببینید که بقیه ی مردم جهان چه می کنند. فعال بودن احساس خوبی به شما خواهد داد و مشاهده ی تلاش دیگران به شما کمک می کند تا شما نیز فعالیت خود را دوچندان نماييد.

 

 

ما مي دانيم شما ، نكات بالا را قبلاً نيز شنيده بوديد ولي حالا تصميم شما مبني بر تغيير نگرش مثبت براي آنچه كه در وجود شما بوده است و تا كنون جدي گرفته نشده بود را در پيش رو داريد.

ما با شما تا جايگاه برترين سخنرانان ايران خواهيم ماند.

چه بسا شما در همين جايگاه بايد آموخته هاي خود را در مقام استاد سخن به نسل نوجوان آينده ، بيان نماييد .

 

شما شايسته تجليل هستيد.

آموزشگاه گویندگی و سخنوری موسسه شهریاران سخن (مدرسه سخن)

مدرسه سخن آموزشگاه و مدرسه تخصصی مجریگری و اصول و فنون سخنرانی


سالها با شما و همراه شما هستیم در سایت ایران مجری و باشگاه ایرانمجری. افتخار ماست تا اینبار در سایت سخنوری با شما باشیم.  صدها مقاله مرتبط به فنون سخنرانی و صدها متن سخنرانی و متن مجری گری در پردیس سخن 1400

مدرسه سخن ایران از بهترین مراکز آموزشی در زمینه سخنوری و گویندگی و مجریگری می‌باشد که با مدیریت دکتر فریبا علومی یزدی و مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون به آموزش بیش از ۱۰۰۰ مجری و سخنران در کشور اقدام نموده است.
شما می توانید آخرین مقالات و آموزش های مرتبط با فن بیان و سخنوری را در این سایت ببینید . برای ورود به سایت سخنوری کلیک کنید.


آخرین تصاویر از سخنوران و فراگیران مدرسه سخن و نظرات ارزشمند آنها را در قسمت نظرات گوگل مپ ملاحظه فرمایید.

روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل مپ : مدرسه سخن ایران تاسیس ۱۳۹۵ آموزش سخنوری ، گویندگی و مجریگری

تنها یک راه برای سخنور شدن وجود دارد !